Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jóindulatú petefészek ciszta...

Jóindulatú petefészek ciszta is okozhat elég erős szúró fájdalmat?

Figyelt kérdés
Mai napon 2 alkalommal is pár percre erős szúró fájdalmat éreztem a jobb petefészkemnél és eléggé megijedtem. (13évesen volt egy megcsavarodott bevérzett petefészek cisztám amivel sürgősségileg műtöttek, akkor is erős szúrást éreztem, de kb 1 órán keresztül.. azt hittük vakbél.) 3 hónapja már voltam nőgyógyásznál ilyen tünettel, de akkor enyhébben szurkált. Akkor azt mondta hogy lát mindkét petefészkemben cisztát, de ezenkívül semmit sem mondott.. Holnap reggel megint megyek hozzá UH-ra, de nagyon félek :( Szúrkálhat a "sima" ciszta is ennyire vagy nagyobb baj lehet? :(
2017. aug. 11. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szurkálhat a jóindulatú ciszta. Nem mondta, milyen ciszta? Pl. a csokoládéciszta vagyis endometrióma nagyon is tud fájni.

Ha nem mondja meg a doki normálisan, hogy mi van, akkor nézesd meg egy másikkal is!

2017. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként általában a rosszindulatú daganatok azok, amik nem fájnak. Épp azért veszélyesek, mert így nehezebben derül ki. Szóval a tiéd tuti jóindulatú. Csak tudd meg milyen ciszta, hogy lépéseket tehess a kezelés érdekében! Nem kell mindjárt műttetni, nekem pl. 3 hónap alatt felszívódott 2cm-es petefészek cisztám életmódváltástól, speciális táplálkozástól. Nagy megkönnyebbülés volt, amikor visszamentem UH-ra és a doki azt mondta, már nem lát ott semmit.
2017. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem laparoszkopos ciszta eltávolitás alatt derült ki hogy a bal petefészkemben endo van, a jobb petefészkemben " csak " sima ciszta , a cisztát eltsvolitották az endot egyenlőre nem mert le volt tapadva a beleimre. Nekem az endo egyáltalán nem fájt, viszont a jobb oldalival hónapokon ketesztül fájdalomcsillapitóval éltem mire megmütőttek /2 hónap múlva kaptam csak időpontot műtétre/ jóindulatú volt.
2017. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!