Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Norculut. Maximum hány nap...

Norculut. Maximum hány nap múlva jön meg?

Figyelt kérdés

2x2-t szedtem 5 napig. Helytelen menstruáció miatt. Az első vérzésnél kell elkezdenem a fogamzasgátlót.

Most a második napja, hogy abbahagytam.

Maximum hány nap múlva fog megjönni?

19/L


2017. szept. 25. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mondta a doki? Betegtájékoztató mit ír?
2017. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztatóban nincs erről szó. Igazabol nem is értem miért, hiszen olyan "általános kérdés", szerintem.

A doktorúr azt mondta, hogy 3-4 nap körülire számítsak, de ez változó.

2017. szept. 25. 20:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos meg fog jönni, csak kell pár nap szünet, hogy a szervezeted "észrevegye". Ha egy hét múlva sincs semmi, akkor menj vissza a dokihoz.
2017. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 😊
2017. szept. 25. 21:03
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Hihetetlen, hogy Magyarországon a nőgyógyászok (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) minden cikluszavart fogamzásgátlóval akarnak kezelni. Fedjük el a tüneteket, az okokat pedig sz.rjuk le. Véletlenül se küldene tovább endokrinológushoz, és ki nem ejtené a száján azt, hogy az életmód, táplálkozás megváltoztatásával tökéletesen helyreállítható a hormonegyensúly és szabályozható a ciklus.


Én a helyedben inkább utánajárnék annak, hogy mitől van cikluszavarod, nincs-e progeszteronhiányod vagy valami. Endokrinológus, de még egy természetgyógyász is hatékonyabb! A nőgyógyász csak gyorsan le akar rázni, és ez a legegyszerűbb módja.

2017. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Méhnyálkahártya megvastagodásom van, hormon probléma miatt. Ezt nem tartottam fontosnak leírni. Emiatt össze-vissza menstruáltam, ha egyaltalán annak volt nevezhető. Így muszáj volt előidézni egy mesterséges menstruációt.

Alapból szerettem volna szedni foggamzásgátlót, mert a három éves kapcsolat alatt eddig mindig óvszerrel védekeztünk. A közelünkbe az általad említett orvos 50-60 km-re van.

A doktorúr nem kötelezett a fogamzásgátlóra, ajánlott gyógynővényeket is - csak említette az későbbi javulást hoz. 3 hónapnyi rendszertelen menstruáció után pedig szeretnék minnél hamarabb túlesni én is ezen.

2017. szept. 25. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hihetetlen, hogy Magyarországon a nőgyógyászok (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) minden cikluszavart fogamzásgátlóval akarnak kezelni."


a norcolut pont nem fogamzásgátló, hanem szintetikus progeszteron, és képes arra, hogy helyre rázza a ciklust...


Kérdésedre válaszolva: 7-10 nap is lehet, mire megjön, de valóban átlagosan 3-5 napon belül szokott.


kell idő, mire a progi kiürül belőled, utána fog csak megjönni.

2017. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 26. 21:10
 9/12 A kérdező kommentje:
A 4. Napon már mentsruálok.
2017. szept. 27. 17:03
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es, tudom, hogy a Norcolut nem fogamzásgátló, de nem is azzal akarja a doki megoldani a cikluszavarát, hanem ahogy a kérdés kifejtésében ott van: "kell elkezdenem a fogamzásgátlót". De amúgy mind a Norcolut minnd a fogamzásgátló mesterséges hormonok és hosszútávon ugyanannyira rosszul hatnak a természetes hormonegyensúlyra.

Annak örülök, hogy ezek szerint a doki mást is ajánlott, ez igazán ritka. Kár, hogy nem volt türelmed a természetes, növényi progeszteronnak próbálkozni. De hát mindenki eldönti magának, hogy neki mi a fontos.

2017. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!