Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes-e fogamzásgátlót szedni?

Piriiiii kérdése:

Érdemes-e fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

Féléve vagyunk együtt a barátommal, tegnap beszélgettünk arról, hogy érdemes lenne tablettát szedni. Most komolyabban utánaolvsatam, és azért kissé ijesztőnek tűnik... sok szempontból jó lenne, a párkapcsolatomnak is jót tenne, és ha valóban van ilyen mellékhatása, akkor talán a nagyon fájó menstruációs görcseim is csökkennének, elmúlnának. De nem akarok hízni, nem akarom, hogy fájjon a fejem, hangulatingadozásaim legyenek (így is vannak), csökkenjen a szexuális vágyam, na meg egyébként is mindig szkeptikus voltam a gyógyszerekkel szemben, teljesen felborítaná a rendszert a testemben.

Az előbb ráleltem egy még ijesztőbb oldalra, ahol hosszútávú mellékhatásokról is szó van (meddőség, maradandó károk) [link]

Ellenben fórumokon sok nő ír kedvezően a tablettákról, a tapasztalt mellékhatások nagyjából ki is merülnek a szebb arcbőrben, gyengébb, fájdalommentes menstruációban.

Jövőhét pénteken megyek nőgyógyászhoz, neki mindenképp említem, és megkérem, hogy segítsen a tanácstalanságomban, de ti mit gondoltok, hogyan vélekedtek erről?

Mit gondoltok a legjobb fogamzásgátló módszernek?

20/L


2017. okt. 9. 17:29
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Én legjobbnak a spirált gondolom, de itthon sok orvos nem helyezi fel fiataloknak, akiknek nincs gyerekük.


A tabletta nem rossz megoldás, sőt, kifejezetten csökkenti a pms problémákat és nem felborítja, hanem rendszerezi a hormonjaidat, amik amúgy gondot okoznak (fejfájás, irritáció, fájdalom, stb). Nekem pl pont ezen egészségügyi okok miatt írta fel az orvos, mert egyébként 2 hétig hányingerem volt, fájt a fejem, görcsöltem, és borzasztó fényérzékenyek voltak a szemeim is.

Ha a hízástól félsz, kérj olyat, amiben vízhajtó van, ugyanis a fogamzásgátlótól történő hízás leginkább a vízvisszatartás (ödéma) miatt van, illetve esetleg növeli az étvágyat, de akkor meg ne egyél annyit.


Sok nő szed egészségügyi okokból fogamzásgátlót, és semmi bajuk, nem csak a fogamzásgátlás az egyetlen ok, amiért hasznos lehet :)

2017. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nuvaring
2017. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem rossz dolog a foggátló. Nőtt a mellem, szebb az arcbőröm, nincsenek hangulatingadozásaim, a szexuális vágyammal abszolút semmi gond, a vérzésem csökkent és nem is fáj annyira.

19/L

2017. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a párkapcsolatomnak is jót tenne - mivan? Ha szar a kapcsolatod, azt semmilyen gyógyszer nem teszi rendbe.


Én szedtem, mert ex hisztizett, hogy neki "nem megy" gumiban :D

Ja, remek volt, libidó nulla, sivatag ott lenn, 10+ kiló fogyás, és a pajzsmirigyemnek is bekavart.


Persze, ez nem általános, de sajnos sok nőnek valóban problémákat okoz.


Egyébként az orvos, ha okod nincs rá, akkro is felírja (talál ő), mert a gyógyszeripar meg ő jóbarátok ;)


Amúgy hüvelygyűrű - nekem ez okés, ráadásul tápcsatornát ugye totál kihagyja, nem befolyásolja hányás-hasmenés, más gyógyi.

2017. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szar a párkapcsolatom egyáltalán, sőt, nagyon boldoggá tesz, de a szexben akadnak apró gondok (korai magömlés), ezért hoztuk fel, hogy talán megpróbálhatnánk ezt a módszert, hátha segít.

Köszönöm a válaszokat. :)

2017. okt. 11. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!