Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak itt nőgyógyászok...

Vannak itt nőgyógyászok esetleg? Vagy olyan nők akik régebb óta szednek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

6 hónapja szedek fogamzásgátlót(Jangee) és most a 3.hét 2.napján(kedden)este elfelejtettem bevenni a tablettát. De másnap reggel(szerdán)rögtön be is vettem amint eszembe jutott kb. 7órakor.

Ha jól számoltam 12óránál kevesebb idő telt el hogy nem vettem be...de nem tudom jól számoltam-e

Este 9körül szoktam bevenni a tablettákat!

Azonban a 3.hét első napján,tehát hétfőn együtt voltam a barátommal.

Mit tegyek?

A tájékoztatóban az áll hogy szedjem be a maradék tablettát és ne hagyjak ki 7 nap szünetet,de lehet hogy pecsételô vérzésem lesz.

A másik lehetőség hogy abbahagyom a gyógyszer szedését mondván hogy akkor ez lesz a tabletta mentes hét. Utána pedig folytassam a szedést.

Mennyi esély van rá hogy terhes lehetek?

Tényleg ne hagyjak ki akkor 7nap szünetet a szedéssel?


Köszönöm előre is :)



2017. okt. 18. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is Jangee-t szedek már 2 éve.

Azt mondják, hogy az elvékonyodott méhnyálkahártya nem fog visszaállni egyik napról a másikra, tehát ennyi kihagyástól nem lesz bajod, viszont én ennél jobban féltem. Mondjuk nálam az volt a szitu, hogy épp beteg voltam, és pont a tabletta beszedése után hánytam (úú de guszta), szóval még pótolni sem tudtam volna. Na, akkor nem csináltuk. :"D

Olyan viszont volt, hogy másnap reggel 6-kor vettem be este 10 helyett, és nem történt semmi baj, sőt még pecsételő vérzésem sem volt.


22/N

2017. okt. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

De még 12 órán belül voltál.

Én a helyedben szedném tovább "normálisan",csak a levél végéig,illetve a vérzés alatt(ha szoktatok szexelni)óvszert használnék,csak a biztonság kedvéért.

2017. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Terhes vagy. Amugy miert nem kerdezed meg a nogyogyaszodat?
2017. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor szerintetek nincs baj?

2017. okt. 18. 09:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Jövő hétre kaptam időpontot a nőgyógyászomhoz...de addigis nagyon ideges vagyok
2017. okt. 18. 09:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, miért parázol.


>be is vettem amint eszembe jutott kb. 7órakor

>Este 9körül szoktam bevenni a tablettákat!

>de nem tudom jól számoltam-e


Ez most komoly? Este 9 és reggel 7 között 10 óra van. Ez 12-nél kevesebb.


Ott a tájékoztató. Azt csináld, ami abban le van írva. Ha ez nem egyértelmű, akkor elmész soron kívül a nőgyógyászatra (igen, fogadnak soron kívül) és megkérdezed, mit tegyél.


De NE egy anonim fórumon kérj ilyesmiben tanácsot.

2017. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szerintem nincs miert aggodnod, velem is fordult mar elo.

en a 2. het kozepen voltam, amikor este elfelejtettem bevenni 9-kor, helyette reggel 8-kor vettem be, utana pedig este az aznapit rendesen 9-kor. Nem lett semmi baj belole

2017. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
12 órán belül vetted be, nem lesz semmi baj. 6 hónap elég hosszú idő ahhoz, hogy pár óra csúszás miatt ne ess teherbe. Az a lényeg, hogy időben vetted be, folytasd tovább a végéig, aztán hagyj csak szünetet.
2017. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!