Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek milyen jellegű fájdalma...

Nektek milyen jellegű fájdalmatok van a menstruáció első napján? És mivel enyhítitek?

Figyelt kérdés

Én mindenhol azt olvasom, hogy görcsöl. De nekem egyáltalán nem görcsöl, hanem sokkal inkább feszül, olyan érzés, mintha valaki szépen lassan széttépné a méhemet rétegenként.


Éppen ezért a görcsoldó fájdalomcsillapítók sem használnak nálam. Teát is ittam, az sem segít (kamilla, cickafark, és a meleg vizes palack is haszontalan.

Gyakran hányok ilyenkor és hasmenésem van. Ha veszek be Algoflex Fortét, attól viszont azonnal hányni szoktam. De más fájdalomcsillapítók sem használnak. A derekam is nagyon szokott fájni, és sokszor szédülök is.


Hallottam erről a cisztáról meg ilyesmikről, nem tudom, 20 évesen mennyi rá az esély, hogy ilyenek vannak bennem? De különben már nagyon idegesítő ez az egész, régebben nem fájt, aztán az évek során nagyon eldurvult, ez már nem állapot, hogy egy teljes napon át használhatatlan vagyok, csak az ágyban kínlódok, és suliba se tudok bemenni vagy munkába. Nem tudom, mások ezt hogy oldják meg?



2017. nov. 22. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Én ilyeneket nem tapasztaltam még.
2017. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen mennyi rá az esély, hogy ilyenek vannak bennem?


19 vagyok. Tavaly decemberben mentem el dokihoz (kb két hónap kínszenvedés után), 5 centis cisztát látott mindkét petefészkemen. Januárban műtöttek. Nyáron mentem vissza, akkor már csak pár mm-set látott uh-n a doki.


Ha olyan mértékű fájdalmat érzel (mindegy, hogy milyen érzés, erős fájdalom), ami előtte még nem volt és ennyire rosszul, akkor mindenképp menj el dokihoz. Nekem még az volt tünet, hogy nemcsak menstruációkor fájt, hanem szinte egész hónapban szurkált a petefészkem. Nem hatott a nospa és a cataflam is csak órákkal később, de az meg annyira kiütött, hogy nem voltam magamnál és a fájdalom hamar visszatért. Tényleg menj el vizsgálatra, így nagyon nehéz az élet minden hónapban, és a kötelességeket kész katasztrófa elvégezni.

2017. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*ennyire rosszul vagy
2017. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem kisebb görcsölések szoktak lenni a 2.3.napon.Sose szedtem rá semmit.

41/N

2017. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem is csak eléggé fájni szokott.

El nem nagyon tudom mulasztani, de ha beülök egy forró kád vízbe, az enyhíti egy kicsit.

Szerintem mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt!

Komolyabb dolgok is állhatnak a háttérben.

2017. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 évesen volt először cisztám. Nemrég pedig kiderült,hogy az őrjítő,elmúlaszthatatlan fájdalmakat endometriózis okozza. Azóta megműtöttek, jön a gyógyszeres kezelés. Mindenképp vizsgáltasd ki,mert a nagyon erős fájdalom nem normális. Addig is írass fel Apranaxot,az talán segít. Menzesz elött 2-3 nappal kell elkezdeni szedni, ameddig fáj.
2017. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el orvoshoz, sosem tudni, mi ezt így nem tudjuk megállapítani.

Egyébként nekem tompán szokott fájni, de csak néha, és olyankor is egy gyengébb gyógyszer elmúlassza.

2017. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fàjni alig szokott.Na jó,az első,màsodik napon néha érzek valami jellegzetes,szaggató fàjdalmat.De ami még rosszabb:kiszàmíthatatlan hasmenés,ami az alatt a pàr nap alatt bàrmikor tàmadhat.A migrént sosem úszom meg, ilyenkor érzékenyebb vagyok a szagokra,ízekre és az algopiryntől hanyingert kapok.Màr mensi előtt vagy egy héttel elkezdek puffadni,néha emiatt levegőt is alig kapok.A derekam néha ugy érzem leszakad.Ràadàsul felszökik nagyon a vérnyomàsom,meg szaporàn ver a szivem.Nàlam csak egy picike miomat talàltak,hormonjaim rendben.Szóval rejtély mitől lehet.
2017. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17 évesen állapították meg, hogy petefészekcisztám van, előtte is voltak tünetek, de az előző doki arra hivatkozva, hogy túl fiatal vagyok, nem vizsgált meg (hüvelyi ultrahangot nem végzett). utána orvost váltottam, és kiderült, hogy pcos-em van, azóta is folyamatosan tele van cisztákkal a petefészkem, de nem került sor műtétre, bár ha újra nagy fájdalmaim lesznek, akkor sajnos elkerülhetetlen a műtét :/ én mindenképpen elmennék a helyedben egy kivizsgálásra, nem normális az ilyen szintű fájdalom, akárki akármit is mond. nekem is szokott fájni néha, úgy, ahogy leírtad és "csak" sima menstruációs fájdalommal is. utóbbira a gyógyszer és a melegvizes palack hat, előbbire az életmódváltás vált be nálam (egészséges étkezés, mozgás, stressz kerülése, rendes alvás, és a ligetszépemag olaj is segít).
2017. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! 15 éves vagyok, nekem is nagyon fáj menstruáció alatt a méhem, de nem görcsöl, hanem hasonló a fájdalom a tiédhez...januárba megyek dokihoz, sajnos csak akkorra kaptam időpontot, sztk-ba meg nem vesznek komolyan. Javaslom rá egyébként a Cataflamot (bár ezt csak receptre adják, nekem háziorvos írta fel ameddig nem jutok el nődokihoz), régebben Nurofent szedtem, de sajnos nem volt elég erős. Szerintem is nézesd meg dokival, az a biztos.
2017. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!