Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat....

Első nőgyógyászati vizsgálat. Hogyan?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam nőgyógyásznál és görcsben van a gyomrom már a gondolattól is. Iszonyat szégyenlős vagyok, a párom előtt se voltam soha meztelen. Már lassan 4 éve élek rendszeres nemi életet de sose volt semmi panaszom kissé rendszertelen menstruáción kívül, most már szeretnék ellátogatni egy nőgyógyászhoz, hiszen pár hónap múlva már 21 éves leszek. Tudom, hogy a doki rengeteget látott már és túlzottan nem érdekli, hogy hogy nézek ki de engem mégis zavar. Ruhában is eléggé gátlásos vagyok és borzongok a gondolattól, hogy valaki előtt meztelennek kell lennem. Szóval nem attól félek, hogy bármi is fájni fog... csak na. Még időpontot se kértem de nagyon érik.

Hogyan küzdjem le? :(


2017. nov. 29. 22:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és rendelési időben mennék de pénzt adnék. Azt a vizsgálat elején vagy végén adjam?!
2017. nov. 29. 22:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell félni, hidd el :) nem egy nagy élmény, de ki lehet bírni. Nem kell teljesen meztelenre vetkőzni, rajtam a melltartó vagy akár a póló is fenn szokott maradni, úgy kevésbé kiszolgáltatott, utána mielőtt a mellet vizsgálja, felveszem a bugyit, nadrágot. (Mellet nem is mindig vizsgál, megkérdezi, hogy akarod-e.) Én női dokihoz szoktam menni, de van, aki a férfira esküszik, neked kell tudni, melyik kevésbé kellemetlen.

Különben miután távoztál, fél percen belül el fog felejteni, mert neki ez tényleg az ötvenezredik pina volt.


Ha magánrendelésre mész, akkor vagy utána adod a pénzt, vagy van, akinek az asszisztense szedi be. Ha tb-s rendelés, akkor nem kell pénzt adnod, és jó lenne, ha nem is tennéd, egyrészt sima nőgyógyászati vizsgálatért nem nagyon szoktak, másrészt ne tarts fenn egy korrupt rendszert.

2017. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, az orvost baromira nem fogja érdekelni,hogy hogy nézel ki. Én szoknyában vagy egyberuhácskában szoktam menni,így takarva van a vizsgálóasztalig menéskor a hátsóm.(Nem mintha ennyi vizsgálat után érdekelne,de mégis egy kis komfortérzetet ad). Amúgy az a pár perc totál kibírható,majd idővel belejössz. Én szívesebben megyek férfihoz,mert nőnél egyszer voltam,de lekezelő és bunkó volt,pedig nagyon fiatal voltam még. Tb-s rendelésen tényleg ne adj pénzt,magánnál meg megmondják,hol és mennyit fizess.
2017. nov. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben magánorvoshoz mennék, mert ő tényleg foglalkozik a problémával. Egy sima vizsgálatra nem biztos hogy odamennék, de amikor probléma van akkor mindenképp magánorvos, mert ő mindent elmond és nem utolsó sorban kedves is.
2017. dec. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!