Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Viszonylag kisebb méretű...

Viszonylag kisebb méretű dermoid tömlője volt valakinek az ováriumban (petefészekben)?

Figyelt kérdés
Általános nőgyógyászati vizsgálaton voltam, ahol az orvosom felfedezett egy 15 mm-es, tehát 1,5 cm-es kisebb dermoid tömlőt. Laparoszkópiás műtétet javasol. Panaszom nem volt. Akinek volt már ilyen hasonló méretben, az leírná, hogy hogy viselte a műtétet és meddig tartott a lábadozás, mikortól tudott pl. dolgozni? Illetve műtét után hány alkalommal volt kontroll. Esetleg valaki talált-e erre a tömlő eltávolításra egyéb műtét nélküli megoldást? Én eddig az Aviva torna módszerről olvastam, hogy az talán segíthet, illetve természetgyógyász. Illetve arra is kíváncsi lennék, hogy a dermoid tömlő és a dermoid ciszta, az ugyanaz?

2017. dec. 15. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A dermoid cisztát csak műtéttel lehet kezelni, nincs semmilyen alternatív gyógymód, ami eltüntetné. És érdemes is eltávolíttatni, mivel ha nem foglalkozol vele, igen tetemes méretűre megnőhet, akár akkorára is, hogy laparoszkóppal nem tudják kiszedni, csak úgy, ha felvágják a hasad. Arról nem is beszélve, hogy -bár nagyon ritka esetekben- rosszindulatú is lehet.

Mondjuk ultrahang alapján csak sejteni lehet, hogy dermoidról van szó, a végleges diagnózist csak a szövettan adja meg.


Nálunk a laparoszkópos műtétek úgy mennek, hogy a műtét napján befekszel, másnap pedig mehetsz haza. Jellemzően még katétert sem raknak. Persze, biztosan nem olyan, mintha mi sem történt volna, de másnap mindenki a saját lábán szokott távozni különösebb panasz nélkül. Varratszedés egy hét után szokott lenni.

2017. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. dec. 18. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!