Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét vagy Tampon?

Betét vagy Tampon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagy dilemmába vagyok. Eddig mindig betétet használtam de utálom mert mindig át ázok meg stb. És most azon gondolkodok, hogy lehet veszek tampont. Szerintetek jó? Mennyi időközönként kell cserélni? Este lehet tampont használni? 16/L

2017. dec. 24. 03:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kb 10 éve menstruálok és vagy 9 éve, hogy nem használok betétet abszolút. Az, hogy mikor kell cserélni, mindenkinek változó.
2017. dec. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem az én válaszomra vársz, de én egyiket sem használom. Hanem kelyhezek, tiniknek, szüzeknek is lehet.
2017. dec. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek tampont használni, sokkal komfortosabb érzést ad, mint a betét. Max 8 órán keresztül lehet bent, de érdemes gyakrabban cserélni (4-6 óra után), vérzéstől függ. Először minit próbálj ki. Akkor kell cserélni, ha megtelik. Majd látod. Azt javaslom, tegyél alá egy tisztasági betétet, így ha szivárog, az felfogja. Az elején mindenképpen használj, mert nem biztos, hogy érezni fogod, ha megtelik. Idővel bele fogsz jönni.

Éjszaka is lehet használni, de állíts be ébresztőt, hogy 8 óránál tovább be maradjon bent.

21N

2017. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15/L vagyok, 5 éve menstruálok és kb 4 éve használok tampont, mert sokkal kényelmesebb, jobban érzem benne magam, kevesebb az átázás veszélye. Én pl első, második, harmadik napon a normál méretet használom (ob) a negyedik, ötödiken minit, mert kevesebb a vérzésem. Alapvetően 3-4 óránként kell cserélni, vagy hamarabb ha megtelik, ne hallgass azokra akik 1-2 órát mondanak, mert ha nem telt meg és ilyen hamar cseréled többet ártasz vele, mert felsértheti a hüvelyfalat. Estére akármennyire is gyűlölöm, betétet használok, mert este annyira nem érzem...ugyan mondják a tampont is bent lehet hagyni 8 órát éjszakára, de kelésnél azonnal cserélni kell, de amikor alváshoz használtam beállítottam ébresztőt és 4 óra múlva kicseréltem hajnalok hajnalán mert féltem a fertőzésektől. Összességében szerintem érdemes kipróbálnod, először vegyél minit, vagy olyat amihez van applikátor, azzal talán először könnyebb feltenni;)
2017. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez egy nehéz kérdés. Úgyértem van aki a tamponra esküszik, van aki betétre. Igazából magadnak kell eldöntened hogy melyik a jobb számodra.

A tamponról: sokkal kényelmesebb mint a betét,mivel nem érzed hogy ott van. Szóval nekem néha olyan mint ha nem is menstruálnék( ha nem lenne a hasfájás)

A cserélés a vérzésed erősségétől függ. Ezt is neked kell kitapasztalnod. Viszont 8 óranál tovabb ha megtelt ha nem, nem szabad bent hagyni,mert TSS-t kaphatsz tőle.

Éjszakára is lehet tampont használni,ha felkelsz. Mert ugye cserélni kell. Különben ugye TSS-t kaphatsz (amit feljebb leírtam).De szerintem éjszakára betéttel jobban jarsz. Akkor úgyis alszol, szóval szerintem a betét is megteszi. Betétből viszont keress olyat ami nem ázik át. Normális esetben nem szabadna átáznia. Nem tudom hogy mit használsz, de én az Always Sensirive-ben még sosem csalódtam. Nagyon nagy a nedvszívóképessége. Ja és a tamponról még annyit, hogy elöször mindenképpen minit használj (ajánlom az o.b.-t a silk touch borítása miatt), aztán ha azt már jól fel tudod helyezni, és esrősebb a vérzésed, akkor átválthatsz normálra.

Én összességében azt mondom, hogy a tampon sokkal kénylemesebb és higénikusabb (legalábbis szerintem). Ha odafigyelsz a felhelyezésnél és az eltávolítasnál hogy mindig moss kezet, és hogy megfelelő időközönként cseréld, akkor nem lesz belőle semmi probléma.

15/L

2017. dec. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!