Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szűz lányokat hogy vizsgáljá...

A szűz lányokat hogy vizsgálják a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok nem voltam még együtt úgy senkivel sem.

Anya mondta hogy jó lenne elmenni nődokihoz.

Olvastam olyanokat hogy a szűz lányokat VÉGBÉLEN keresztül vizsgálják... nagyon nem akarnám.

Valaki leírná ennek az egész vizsgálatnak a menetét, tapasztalatát?

(Debrecenben fogok orvoshoz menni).

Nagyon sokat segítenétek ha írnátok! Félek hogy fájni fogxd



2018. jan. 8. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen voltam először nőgyógyásznál, nagyon erős menstruációs görcsök miatt, a gyerekorvos hívott mentőt, így kerültem kórházba. Kézi vizsgálat történt a hüvelyen keresztül. Nyilván nem volt kellemes, de főként azért, mert amúgy is igen erős fájdalmaim voltak. De alapból nem fáj a nőgyógyászati vizsgálat, ha csak nincs valamilyen gyulladásod. Ha egyébként mész, akkor nem fájdalmas, csak kellemetlen.

Viszont ha nincs semmi problémád, akkor csak úgy nem szükséges 15 évesen nőgyógyászhoz menned.

2018. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi miatt mész? Mert az se mindegy.

Vagy végbélen keresztül vizsgálnak, vagy hüvelyen keresztül, vagy sehogy. Panasztól és orvostól függ.

2018. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudjuk miért mész nehezen lehet válaszolni. Ha nincs panszod, felesleges, nem fog csinálni semmit a doki, rákszűrés ennyi idősen szűzen felesleges, nem is csinálná meg. HA fertőzésed,gombád vagy valami ilyesmid van, egy pálcával vesz kenetet, kacsa nincs, betapintás is ha szükségesnekérzi, és ha nem sérti a szűzhártyát. Ha alhasi fájdalmaid vannak, valószínűleg hasi UH, rossz esetben hüvelyi, de az sem fáj. Fogamzásgátlási tanácsadás miatt meg nem fog megvizsgálni, csak beszélgettek
2018. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Én mindenképpen női orvost keresnék első vizsgálatra, mert azért sokkal elviselhetőbb mit ha egy idegen férfi tapogat, nézeget ott lent...
2018. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

16 évesen voltam először, és bizony végbélen keresztül vizsgált. Azt gondolom, hogy ez akkor még a kevésbé kellemetlen verzió volt.

Amúgy ugyanaz a kétkezes vizsgálat, 1 ujja bent, másik keze pedig kívül az alhason.


de 15 évesen, úgy, hogy nem élsz nemi életet, csak akkor kell elmenni nőgyógyászhoz, ha van panaszod, Különben felesleges.

2018. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Elvi kérdés, ilyen vitába nem mennék bele, nekem férfivel sokkal könnyebb volt róla beszélni, nyilván nővel is meg tudtam volna ha kell, de nekem még mindig a pasik jönnek be ilyen téren. Valahogy jobban biztonságban érzem magam vele, Kérdező te olyan nemű orvost válassz, akilyet szeretnél, vagy akit ajánlanak környezetetben:)
2018. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szüzen mentem nőgyógyászhoz, én is azt olvastam a neten, hogy végbélen keresztül vizsgálnak szüzeket. De ha pl használsz tampont, akkor semmi akadálya, hogy hüvelyi úton vizsgáljon meg. Engem úgy vizsgált.
2018. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi panaszod és a menstruációd is rendben van akkor ilyen fiatalon még fölösleges elmenned,nyugodtan várhatsz 18 éves korodig.Na nincs semmi gond,panasz,akkor hagyjad még az egészet.De ha majd elmész és szégyenlős vagy akkor női orvost keres,előtte könnyebb levetkőzni,és anyukád várjon meg a váróba majd,de még várhatsz vele pár évet.


Alapból bemész az orvoshoz amikor behívnak,és az orvos beszélgetéssel indít,mi miatt jöttél,van e panasz,vagy csak szűrésre jöttél,ha szűz vagy mondani kell,megkérdezheti mikor volt a legelső mensid majd megkér menj a vizsgálóágyhoz,ott le kell alul vetkőzni majd(jobb tunikába,hosszú felsőbe menni,mert amikor a nadrágot,bugyit leveszed,zokni marad,akkor a feneked eltakarja)

Azért várjon meg kint az anyuka vagy aki elkísér,mert sok orvosnál nincs külön vizsgálóágy,hanem ez az ágy a szoba közepén van,így aki bemegy veled az kb mindent látna ha csak vizsgálat előtt nem kéred meg,vagy az orvos nem kéri meg,hogy fáradjon ki és hát elég intim vizsgálat,ott senkinek sincs az orvoson kívül helye.

Ha alul levetkőztél akkor a vizsgálóágyra fel kell feküdni,az ágy aljára,a lábtartókhoz közelítve kell elhelyezkedni,a lábakat a lábtartókra tenni.


Jön az orvos és a beteget ha szűz többféle módon vizsglhatja meg,hasat megnyomkodhatja egyik kezével,a másik kezére meg vazelint ken és 1 vagy 2 ujjal a fenékbe vagy a hüvelybe felnyúlhat.



Ha nincs semmi panaszod akkor várj még vele.

2018. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
9éves korom óta évente többször is járok nőgyógyászhoz. Vékony eszközökkel vizsgál amik vigyáznak a szűzhártyára.
2018. jan. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is női orvost keressetek, főként első alkalommal! Elég ciki a terpesztés ott, nem kell megtetézned még azzal is hogy egy idegen férfi matat ott lent.
2018. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!