Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációra...

Rendszertelen menstruációra fogamzásgátló, de így hogy? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a problémám, hogy az utóbbi években teljesen felborult ciklusomra most fogamzásgátló szedését javasolta a nőgyógyászom, de vérzés hiányában nem tudom elkezdeni szedni. Igaz, még csak a 32. napon járok, de gyanítom, hogy nem lesz menzeszem, mert mióta az eszemet tudom, mindig volt peteéréskor tojásfehérje nyákom, múlt hónapban is a 29. napon, 45-re jött meg... Ennyi támpontom volt, ami alapján tudtam számolni nagyjából, de most semmi. Szerintetek visszamenjek és írassak bogyót amitől megjön vagy mitévő legyek?

2018. jan. 8. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik orvost, mert rendszertelen menzeszre nem fogamzásgátló a megoldás, az ugyanis csak még inkább ront a helyzeten, mivel teljesen leállítja a hormonszabályzásodat!
2018. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Nem lehet menopauza?
2018. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, szóval bízom benne, hogy nem. :)

Különben tisztában vagyok a hormonproblémákkal és kezelésükkel, életmódváltás és hasonlók... Amíg egyetemista vagyok nem szeretnék gyereket, ezen idegeskedni még pluszba meg főleg, ezért gondoltam, hogy addig csinálom a fogamzásgátlós módszert, hogy elfedjem ezt az egész bajt... Sejtem, hogy nem vagyok rendben odabent sajnos. Az életmódomra szeretnék jobban odafigyelni, na de nem is ez a lényeg, csak ugye menzesz nélkül nem tudom elkezdeni a szedést... :D

2018. jan. 8. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es jól írja,fogamzásgátló mellett nincsen menstruáció,mivel peteérés sincs.

A tabletta blokkolja a ciklusodat.

Szóval azt sem tudja,hogy mi a gond,de rögtön felírná a fogamzásgátlót..És még véletlenül sem azért,mert pénzt kap érte..

Azért még van rá esély ,hogy megjöjjön,ha csak a 32.napnál tartasz.Viszont a tabletta nagyon rossz ötlet,az csak látszat vérzést okoz,nem menstruációt.

2018. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
46 éves vagyok, hasonlóan rendszertelen ciklusom volt fiatal koromban, soha nem jött meg időre, 26-tól 45 napig bármi előfordult, ráadásul bőséges, fájdalmas menstruációm volt, volt, hogy iskolába sem tudtam menni. 24 éves koromban írtak fel nekem három fázisú alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót, kifejezetten a problémámra. Majdnem kilenc évig szedtem, amikor abbahagytam, mert gyereket szerettünk volna, visszaállt a ciklusom, sőt, normálisabb lett, mint fiatal koromban. 7 hónapra rá sikerült megfogannom. Szóval nekem nem ártott, áldás volt, hogy milyen jól rendezte a menstruációmat, nem szenvedtem, szebb lett a bőröm és még a nyaralásomat is tudtam tervezni. Szerintem várj még öt-hat napig, aztán menj vissza a dokihoz és mondd el a problémádat, ha addig nem rendeződik.
2018. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző voltam: még az is lehet, hogy kivételesen kimaradt egy peteérésed az egyik oldalon, ne aggódj, előfordul ilyen, a doki majd ellenőrzi.
2018. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Kedves utolsó, neked külön köszönet, megnyugtattál kicsit, hogy van még remény számomra is. :) Idővel visszamegyek orvoshoz, ha nem változik a helyzet.
2018. jan. 8. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Válts orvost mert ez látszik hogy sz.rik a problémádra. Először is vévétel kéne hogy rendben vannak-e a hormonok. Mindig csak ezt a rohadt fogamzásgátlót írják fel mert azt hiszik attól minden jó lesz. Hát nem..
2018. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szívből egyetértek az 1-essel és a 8-assal. Szörnyű, hogy még mindig itt tartunk, és a nőgyógyászok mindent fogamzásgátlóval intéznek el. Ki nem ejtenék a szájukon, hogy endokrinológus vagy táplálkozási tanácsadó segíthet a leginkább.

Ma már annyi módszer van: cickafark és palástfű tea kúra, barátcserje kapszula, növényi progeszteron-krém, méhpempő, ligetszépe olaj kapszula, stb. Persze az egészséges táplálkozást nem lehet megspórolni. Főleg az adalékok, műanyagok kerülése lenne a fontos, mert ezek kihatnak a hormonháztartásra. És mivel a bőrön át még jobban felszívódnak, natúrkozmetikumokra váltás is javasolt. (Ma már ez is egyszerű, a DM-nek és a Rossmannak is van saját márkája: Alverde, Alnatura, de egy csomó hazai cég is gyárt ilyeneket.)

2018. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Azt már leírták előttem is, hogy a fogamzásgátló elfedi a panaszokat, magát az okot nem kezeli.


A kérdésedre válaszolva pedig: el lehet kezdeni a tablettát vérzés nélkül is, csak akkor

1. menstruációs jellegű megvonásos vérzésre majd a szünetben kell számítani, de addig előfordulhat pecsételő vagy áttöréses vérzés

2. a terhesség ellen nem nyújt védelmet, így a következő levélig kiegészítő védekezés szükséges.

2018. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!