Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ebből lehet baj?

Szerintetek ebből lehet baj?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek másfél hónapja,a szünetben rendesen megjött. A vérvételt a gyógyszer 18.szeménél végeztük,ekkor magasabb bilirubin szintet mutatott,de az orvos azt mondta,majd erre visszatérünk,nyugodtan szedjem tovább.

A hétvégén 4x óvszer nélkül történt aktus,egyik végén sem bennem történt az élvezés. Emellett mióta gyógyszert szedek,nem vettem be semmilyen más gyógyszert,csak Béres cseppet+50mg c vitamint.

Nagyon aggódom,hogy mégis terhes lennék,pedig ennek nagyon kicsi a valószínűsége. Annyira paráztatom már magamat,hogy néha émelygek meg szédülök,de ezt azt idegességnek is betudhatom vagy esetleg a gyógyszer mellékhatásának?

Köszönöm előre is a válaszokat!

19/L



2018. jan. 16. 17:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezek mellett nem hánytam,nem volt hasmenésem és egyetlen szemet sem felejtettem el bevenni,mindegyiket azonos időben szedem.
2018. jan. 16. 17:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek szedsz fogamzásgátlót, ha nem hiszel a hatásában? Én amíg kapcsolat alatt szedtem, minden alkalommal bennem élvezett el a párom. Nem aggódtam ezen. Az első három hónapban egyébként is produkálhat még fura tüneteket a gyógyszer. A hormonértékeket pedig nyilván befolyásolja, mivel hormon.
2018. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom tudom,igazad van. De egyszerűen nagy félelmem egy nem kívánt terhesség,főleg az érettségi előtt,ilyen fiatalon. Bíznom kellene a gyógyszerben,de elég parázós típus vagyok! Köszi a választ!
2018. jan. 16. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni mellekhatasai a tablettanak de nemkell aggodnod nem leszel terhes
2018. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon remélem,én tényleg megtettem mindent,amit a tabletta tájékoztatója írt.
2018. jan. 16. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden nap ugyanabban az időben vedd be. Figyeld, mi gyengíti a hatását. Ha valami miatt gyengült, akkor használjatok kiegészítő védekezést legalább egy hétig. Ennyi a teendőd. Aki gyógyszer mellett lett terhes, az csak simán nem tudta ezt a két egyszerű dolgot betartani. :P
2018. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Minden nap este 8-kor szól az ébresztőm és beveszem. Szerintem semmi nem gyengítheti a hatását,mert mint már írtam,se hasmenés,se hányás,se más gyógyszer nem volt.
2018. jan. 16. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor semmi ok az aggodalomra! Én este 9-kor veszem be, szintén ébresztőre. Bár már nincs pasi, aki miatt szedni kellene. :(
2018. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted sem történhetett baj?

A hányinger (inkább émelygés,szédelgés) idegesít,de szerintem ez vagy a gyógyszer,vagy az idegesség,vagy esetleg vitaminhiány lehet. Bíznom kell a gyógyszerben,hisz nincs peteérés,nem jöhet létre a terhesség. Én ebben bízom.

2018. jan. 16. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel a hatásban, felesleges szedni. Egyébként ott van a "kettős védelem" dolog is, ami azt jelenti, hogy hiába szedsz fogamzásgátlót, használtok óvszert is, ennek a védettsége már majdnem 100%. Csak ez a fajta igen költséges, de ha ettől biztonságban érzed magad, próbáld ki
2018. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!