Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése közbeni...

Fogamzásgátló szedése közbeni menstruáció?

Figyelt kérdés
sziasztok. már egyszer előfordult, hogy a levél közepénél jártam és megjött, akkor elmentem orvoshoz, azt mondta, ez normális. most megint megjött a levél közepénél, még mindig lehet normális? kb. fél éve szedem a Zoely-t, és eddig ez a 2. alkalom, hogy ilyet tapasztalok.

2018. jan. 18. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, előfordul az ilyen. A mai gyógyszerekben már nagyon kevés a hormon, így nem tart fent elég magas hormonszintet és ilyenkor előfordul pecsételő vérzés, barnázás. De ha sokszor van, akkor érdemes másik gyógyszert keresni.
2018. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
fél év alatt ez a második, ez sűrűnek számít? :D
2018. jan. 18. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én félnék, hogy nem véd eléggé, úgyhogy felhívnám az orvosomat, hogy ő mit javasol.
2018. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát igazából ezt a dobozt már beszedem, ha kiváltottam ennyiért, de köszönöm!
2018. jan. 18. 10:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, szedd be mindenképpen.
2018. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló szedése alatt nincs menstruáció. Ami a 7 napos szünetben jön meg, az megvonásos vérzés. Ami pedig a gyógyszer szedése közben jelentkezik, az köztes vérzés. Csak hogy tisztazzuk a fogalmakat. :D

Ha legközelebb is tapasztalsz ilyet, menj el dokihoz. Ez azt jelzi, hogy nem megfelelő a gyógyszer a szervezetednek, ilyenkor a doki másikat szokott felírni. Fél év alatt két köztes vérzés nem igazán jó, nekem három év alatt volt ennyi.

21N

2018. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 18. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!