Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonalis vizsgalatokat ki...

Hormonalis vizsgalatokat ki rendeli el?

Figyelt kérdés

Noi nemi hormonok, progi osztro valamint teszto es prolaktin szinteket szeretnek nezetni. Nogyogyasz elkuldott meleg eghajlatra mondvan azt se tudja mirol beszelek es majd elmulik.

Vannak tuneteim, de nem tudom kihez kene fordulni.


2018. jan. 25. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász vagy endokrinológus kérheti. Esetleg onkológus.
2018. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász ilyet mondott???? Atyaúristen milyen emberek vannak. Ezek után én tuti el is tiltanám egy életre.

Menj másik nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz.

2018. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Endokrinológus általában megértőbb és segítőkészebb, de ha van rá pénzed menj el magánlaborba. Pl. Synlab.


Női nemi hormonok amúgy nem csak a felsoroltakból állnak, hanem:

Ciklus 3. napon Lh, Fsh, Prolaktin, Ösztradiol, Tesztoszteron majd ciklus 21. napján (vagy 7 nappal PÉ után): progeszteron és prolaktin


Nem tudom milyen tüneteid vannak, de érdemes nézetni pajzsmirigyet is (hormonális bajoknál gyakori): tsh, ft3, ft4, anti-tpo. Illetve egy 3 pontos terheléses cukor és inzulin mérést (inzulin is hormon és szeret felborogatni mindent).


Kiegészítésnek lehet nézetni reggeli kortizol szintet is.


Ezeket csak azért írtam le, hogy tisztában legyél az orvostól mit kéne elvárnod, de gyakorlatban kevesen ilyen alaposak. Magánlaborban meg kicsit húzós.


Synlabnál 1500 ft vérvétel + 2000 ft/hormon. 3. napi így 11500 ft lenne, 21. napi 5500 ft. Pajzsmirigy hormonoknál a tsh olcsóbb ott összesen 7700 ft lenne, a terheléses cukor+inzulin csomagban azt hiszem 5000 ft körül van.

2018. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy én ezt már végigcsináltam, mert nem jött a baba. Kiderült, hogy pm alulműködésem van és inzulinrezisztenciám, amik miatt nem volt rendes ovulációm -> alacsony volt a 21. napi progeszteronom.

Én endokrinológushoz is magánban jártam, asszem 4-szer voltam nála 10000 ft/alkalom. De egy év után spontán jött a baba :) és mellette sikerült lefogynom 25 kg-t és sokkal jobban érzem magam.

2018. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, azóta rendbe jött a pm-ed, vagy még mindig szedsz hormontablettát rá?
2018. jan. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja, a 2. válaszolónak meg: Felénk ez sajnos nem ritkaság. Pont pár hete volt legutóbb, hogy szerettem volna hormonvizsgálatot, a nőgyógyász csaj meg nem... Közeli rokonom meg PCOS-es, magándokihoz jár évek óta, ott is derítették ki, előtte több állami szakrendelőben is járt (reumatológusnál is), feleslegesen. Kétszer próbálkozott idő közben sztk-s nőgyógyásznál, ultrahangot szeretett volna, mert épp nem volt felesleges 15 ezer forintja a maszek uh-ra. Mindkétszer elhajtották, pedig szépen elmondta, hogy a PCOS miatt kellene az uh. Úgyhogy mégis meg kellett oldania privátban. :(
2018. jan. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5-ös: beálltak az értékeim, de a pm gyógyszer egy életre szól. Durván hangzik, de egy aprócska gyógyszer naponta egyszer nem nagy gond :)
2018. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy általában egy életre szól, szülés utánit és néhány egyéb okból bekövetkezett "ideiglenes" állapotot kivéve; csak gondoltam, hátha a kivételek közé tartozol. :)

Nekem tavaly júniusban diagnosztizáltak Hashimoto-t, szóval sajnos kénytelen voltam "megismerkedni" ezzel a területtel. Pláne, hogy akkor nem tájékoztattak megfelelően (azóta sem), elintézték ugyanezzel, hogy "csak egy hormontabletta", meg hogy "ezzel ötezer évig el lehet élni", ill. hogy "az aTPO soha nem lesz kevesebb"... :(

Csakhogy a rendesen szedett Eutyrox és napi 100 mikrogramm szelén mellett bár az "alaptünetem" elmúlt, de jött helyette több másik is, ezért decemberben elkezdtem kutakodni, és így már tudom, hogy a Hashimoto egy nagyon kemény autoimmun betegség, amivel foglalkozni kell, különben nagy gondok lehetnek... :(((

Az endokrinológiára csak fél évente kell mennem, mert ott azt hiszik, hogy ha a TSH javult, akkor minden oké... Pedig közel sem biztos. Szóval inkább decemberben mérettem privátban aTPO-t (emelkedett sajnos, ami azt jelenti, hogy fokozódott a gyulladás), és azóta egyéb vitaminokat és ásványi anyagokat is szedek, amik állítólag sokat segíthetnek, megállíthatják a folyamatot, ill. szerencsés esetben akár vissza is fordíthatják.

Meg még ki kell vizsgáltatnom, hogy van-e esetleg valamilyen baktérium, parazita, ételintolerancia stb., ami okozhatta ezt a betegséget, mert ha sikerül megtalálni az okot, akkor könnyebb harcolni ellene. Plusz márciusban csekkoltatom megint az aTPO-t; ha javul, akkor oké, ha nem, akkor jönnek a drasztikusabb lépések (gluténmentes diéta, cukor elhagyása stb.)


Sajnos az endokrinológusok közül is sokan leragadtak a kb. 30 évvel ezelőtti tudásnál, és aszerint "gyógyítanak"; és emiatt szintén elhajtanak, ha szeretne az ember bizonyos vizsgálatokat. :(

2018. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nos 2 eve szultem, elotte volt egy missed ab vetelesem.

Terhesseg elott neha elofordult az allamon es a szam korul pattanas, terhesen megszunt majd szules utan egybol visszajott szopi utan. Azert ez eleg furcsa. Ciklus alatt valtakozva elojonnek elmulnak a pattik.

Abszolut megszunt a libidom, terhesseg alatt is es szules ota immaron 2 eve. Fajdalmas a menstruaciom, allandoan rosszul vagyok mensi alatt, fejfajas alvaszavar nagyfoku faradtsag. Ugyanez ovukor es a mensi elotti 1 masfel hetben. Hajam hullik, magne hianyom van amiota szultem. Tavaly neztunk pajzsmirigyet es inzulint teljesen rendben volt. El is hiztam terhesen, azota dietazom es sportolok, persze fogytam is.

De a hizas olyan hogy csipo fenek has also resze.

Ja amugy a tejem is elment alig volt, fajasgyenge is voltam nem tudom ez mit befolyasol de azt vettem eszre kb minden mindennel osszefugg.

Nogyogyas nem akart dolgozni ezert mondta azokat hat sima sztk.

Jovo heten megyek nagylaborba nezetek ujra pajzsot.

Sajnos nincsenek 100 ezreim magankorhazba menni na meg maganvizsgalatokra.

2018. jan. 28. 12:24
 10/22 anonim ***** válasza:

8-as, igen sajnos a hashi durva :( én a helyedben már most csinálnám az aip diétát a szervezet kímélésére. Szerencsére nekem csak szubklinikus alulműködésem van, tsh magas, t3, t4, anti tpo mind tökéletesek, de amúgy már a tsh miatt is éreztem tüneteket.


Kérdező, sok sikert a laborral, remélem egy endokrinológus segítőkészebb lesz, mint a nőgyógyászod.

2018. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!