Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan egyeztessem össze az...

Hogyan egyeztessem össze az inzulin rezisztencia miatt ajánlott alacsony szénhidrát bevitelt a sportolóknak ajánlott értékekkel?

Figyelt kérdés
Elég sokat futok, nem csak hobbiból, viszont sajnos a szervezetem inzulinrezisztencia tüneteit mutatja, és nem értem pontosan hogyan egyeztessem össze a sportolói táplálkozást a szénhidrát diétával. Ugyanis a sporttáplálkozás szerint nekem 60% szénhidrát 15% fehérje és 25% zsír az optimális. A fehérje napi bevitelére testömeg kilógrammként 1,4-1,6 grammot ajánlanak, de mivel én kondizom is ezért inkább 1,8-al számolnék. Ez az én 53kg-os súlyommal 95 gramm akkor a Chnak viszont 380 grammnak kéne lenni!,de az rettentő soknak tűnik, és a inzulin rezisztencia diéta 120-220 között javasolja maximumként.

2018. jan. 8. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Menj el dietetikushoz. Amúgy sok sportoló inkább fehérjéből eszik sokat, mint szénhidrátból.
2018. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Sportolni még 5% szénhidrát alatt is simán lehet, ha bírod a zsíros étkezést, meg is vannak az előnyei, persze van, akinek sokkal több szénhidrát kell... Az, hogy ajánlanak valamit, nem jelenti azt, hogy az az ideális mindenkinek, minden körülmények között.


De a százalékoknak eleve nincs semmi értelme, a testnek grammban kifejezhető igényei vannak. Ha 5000 kcalt használsz el egy nap, egészen más az ideális fehérjemennyiség százalékban, mint ha 2000 kcalt. Te is írod, hogy ttkg-onként számolsz fehérjét, az úgy nagyon jó.

2018. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Most ez lehet nagyon megdöbbentő lesz, de az IR visszafordítható, ha kizárod az étrendedből a zsírokat, és zsírszegény étrendet követsz. Tehát állati forrásokból csak a zsírban szegényeket edd (semmi tej, zsíros hús, joghurt sajt, stb.) és növényiekből is (ne olajban, zsiradékban süss, ne egyél olajos magvakat).


1,4-1,6 g fehérje élsportolóknak ill. testépítőknek javasolt, így ha nem futsz napi 4-6 órát, nem lesz szükséged ennyire.


A szénhidrát diéta NEM HOZZA RENDBE az állapotodat, csak szinten tartja. Nem a szénhidrát a gond, hanem a zsír, ami blokkolja az inzulin aktiválódását.


Ha érdekel a téma, nézd meg ezt a videót, és ha szkeptikus is vagy, adj neki egy próbát!!!!! Megváltoztathatja az életed (édesapámat cukorbetegként diagnosztizálták, akkor nézett utána ennek, mert az orvos meg sem említette az okát, csak felírta a gyógyszert....)


https://www.youtube.com/watch?v=ktQzM2IA-qU

2018. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is menj el egy dietetikushoz, mert ehhez valószínűleg szakmai segítség kell. Néhány alkalom, és helyre tudja tenni az étkezésed. Az mit jelent, hogy "inzulinrezisztenicia tüneteit mutatja"? Nem vagy diagnosztizált?


Az inzulinrezisztenciára nagyon jó még a súlyzós edzés (vagy a "kondizom" az erre utal?), ha van rá kapacitásod mindenképp iktasd be. Én nem emelgetnék az IR-hez optimális szénhidráton, kevés szénhidráton is jól el lehet lenni. Mondjuk ha hosszú távokat futsz, akkor máshogy fogsz működni, mint egy olyan futó, aki alapvetően szénhidrátalapú táplálkozát követ, ennek nézz utána, ha szükséges. A sporttáplálkozás arányait (ezeket valaki összerakta neked?) úgy módosítanám, hogy jócskán megemelném a fehérje és zsírbevitelt, a szénhidrátot csökkenteném, és nyilván IR-nek megfelelően lenne a lassú és gyors felszívódású szénhidrátok aránya.


Én nem vagyok IR-es, de sport mellett szénhidrátszegényebb, zsír- és fehérjedúsabb étrendet követek (kb. 35-45% szénhidrát, 60% körül sosem szoktam lenni), és teljesen fenntarthatónak, élhetőnek látom.

2018. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha a ketogén étrendre állsz rá, rövid idő alatt a szervezeted megszokja, és tudsz ugyanúgy sportolni.Hosszú lenne leírnom, ezért inkább olvass róla.Beírod hogy ketogén táplálkozás, ketogén diéta, életmód.Nagyon jó mindenféle szempontból.

Dietetikus azt javasolja, amit tanult. Az viszont hibás elmélet.

Tapasztalatból írom.Persze az élelmiszeripar érdekei megkívánják, hogy sok szénhidrátban gazdag élelmiszert eladjanak, ezért a szénhidrátbevitelt mindig mondani fogják.De teljes szénhidrát megvonással is lehet élni, a szervezet átáll egy un.ketogén üzemmódra, a közérzeted is sokkal jobb lesz, az alakod is, izmaid, minden.Nem mellékesen nem leszel cukorbeteg.

2018. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

A ketogén étrend, minden csak nem egészséges. Hosszútávon bele is lehet halni, ahogy az Atkins diéta feltalálója is tette.

De egyébként is vese, máj és szívkárosodást okoz.

2018. jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Diatetikushoz nem tudok elmenni, mivel Ázsiában tanulok épp fizetés nélkül. Nem futok napi 4-6 órát, de ettől függetlenül még versenyszerűen sportolok, olimpikonok se futnak napi 4-6 órát :), talán a maraton futok, arról nincs tapasztalatom. Ha egy bizonyos szénhidrát mennyiség alatt eszek, akkor tapasztalatból tudom, hogy nincs energiám edzeni, tehát nem lehet kiiktatni, viszont ha egyszerre sokat CH-t eszek, akkor meg evés után leszek nem sokkal olyan álmos, mintha napok óta nem aludtam volna, és a sokat evés nem azt jelenti, hogy zabálok, nincs súlyfeleslegem.
2018. jan. 14. 04:53
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
6-os, fogalmad sincs mi az a ketogén étrend.Nem kell csinálni annak, aki nem tudja miről szól.De olyat írni sem kellene, hogy mit tesz tönkre, mert hazugság.
2018. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hazugság, éppen ez a baj, hogy a sok agyatlan csinálja, és nincs fogalma róla, hogy megy végbe a ketózis. Az, hogy a ketonok előállítása a májat iszonyatosan megterheli, nem titok, mert a máj dolgozik az extra zsír feldolgozásával. Hosszútávon pedig magas koleszterinszint, szív-és érrendszeri problémák a következményei, valamint májbetegségek.


De hajrá, higgyél csak az agyatlan ketó-trendnek, majd rájössz, amikor 40 évesen szívrohamod lesz, hogy annyira nem menő dolog.

2018. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Ketogén étrendet szakszerűen kell csinálni, akkor semmi gond nem lesz. Aki nincs tisztában vele, ne csinálja.

Férjem és én többféle betegség gyötrő tüneteitől szabadultunk meg általa, már évek óta így élünk, mondhatom egészségesek vagyunk.

2018. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!