Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mióma 19 évesen. Tapasztalatok?

Hooligan98 kérdése:

Mióma 19 évesen. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

19 éves vagyok,3 hónapja mindennapos durva hasfájásaim vannak. 1hete a nőgyógyászom UH-n 17 x 15 mm miómát talált.

Azt mondta ehhez nagyon fiatal vagyok, 3 hónap múlva kell visszamennem, azt mondta lehet ki kell szedni.

Nektek volt már hasonló méretűvel műtét? Vajon szükséges lehet a méh eltávolítása, vagy megúszhatom egyszerűbb megoldással?



2018. febr. 13. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem volt hala egnek, de szerintem a mehedet semmi esetben sem kelk kivenni. Ha a doki azt mondta varjatok hatha javul, akkor annyira nem lehet gaz a helyzet, mert bizony van amikor masnap mar toljak is a korhazba az illetot mert azonnali eltavolitasra van szukseg, es az neha a meh eltavolitasaval is egyuttjar, mert olyan keson vettek eszre. Orvos nem hiszem hogy mondana azt hogy hagyjuk csak meglatjuk mi lesz vele ha esetlegesen felmerulne ez a lehetoseg. Szerintem azert nem olyan nagyon nagy, de nem is kicsi, szoval velemenyem szerint szamithatsz a mutetre, a meh eltavolitasat csak nagyon indokolt esetben teszik mert azert az eleg ngy hormonproblemat is okozhat es minel fiatalabb az illeto annal jobban figyelnek arra hogy minel tobb szerve epsegben bentmaradjon
2018. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) hát azt mondta valószínüleg nem javul.. ha változás lesz addigra akkor szedik... csak annyi rossz dolgot olvastam itt a neten gondoltam inkább megkérdezek olyanokat akiknek volt is már.. csak hirtelen megijedtem a nagyságától meg ezek a fájdalmak...
2018. febr. 13. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hol van? Mert azért a miómák kezelése erősen függ attól, hogy mekkora, hol helyezkedik el, milyen panaszt okoz stb.

Egy 17x15 mm-es nem túl nagy, ekkorának azért nem kellene olyan nagyon durva panaszokat okoznia...

2018. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van akinek gyorsan nő, van akinek stagnál. Minden esetre, én a műtét helyett a mióma embolizációt javaslom. Ott a méh marad!
2018. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Műtétnél sem feltétlenül veszik ki a méhet. Pláne nem egy 19 éves nőnél egy ilyen icipici myoma miatt...
2018. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ez igaz, de ha gyorsan nő, és úgy helyezkedik el, akkor nem érdekel senkit, hogy ki kell - e venni. Az embolizáció mellett szól még az is, hogy egy hét táppénz, és kész, nincs esetleges vágàs és szövődmény, illetve megalázó helyzet!
2018. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia, engem 22 évesen műtöttek miómával,sajnos jóval nagyobb volt mint ami most van neked. A méhemnek semmi baja! :)
2018. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Utolsó, neked milyen megoldással műtötték? Többet is olvastam.
2018. febr. 20. 09:27
 9/10 anonim válasza:
Sajnos elég nagy volt már, így nyílt hasi műtéttel, ezt úgy képzeld el, mintha megcsászároztak volna..:/ de hála az égnek minden rendben ment, épp és egészséges maradt a méhem :) Ha ne adj Isten arra kerülne a sor, hogy műteni kell akkor nyugodtan írj rám privátban és elmondok róla mindent, ijesztően hangzik ez az egész, de hidd el nem annyira az, így utólag nekem is jól esett volna, ha a műtét előtt tudtam volna beszélni olyannal aki ezen már átesett..:)
2018. febr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Már lejárt a 3 hónap, mi lett veled? :)
2018. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!