Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női kopaszodás okai?

Női kopaszodás okai?

Figyelt kérdés
Szeretnék "sorstársakat" találni. Nem szimpla hajhullásról van szó. Fejtetőnél, tarkón, halántékon kopaszodom, amit már nagyon nehéz eltakarni. Pajzsmirigy alulműködésem, és inzulinrezisztenciám van, (kezelve) vizsgáltak mindennel, de az orvosok szerint ezek nem adnak okot önmagában erre. Hajgyógyászokkal nincs jó tapasztalatom. Esetleg valaki kapott már konkrét választ a miértre/okokra? Köszönöm, 30L

2018. febr. 19. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

- hormonproblémák

- vashiány

- vitaminhiány

- nem megfelelő sampon

- ritka hajvágás és nagyon hosszú szálak

- hajhagymák megfázása (vizes hajjal kimész, vagy amúgy sapka nélkül)

- közelről szárítod a hajadat és megégeted

- bőrproblémák

- stbstbstbstb

2018. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

- hormonproblémák

- gyógyszerek

Én kaptam már olyan gyógyszert, aminek konkrétan le volt írta a tájékoztatóban a mellékhatásoknál, hogy férfikopaszodás. Szerencsére nem kellett sokáig szednem. Van olyan ismerősöm, aki ugyanazt szedte és elkezdett kopaszodni.

Nem lehet, hogy a pajzsmirigy vagy az inzulirez. problémára kapott gyógyszerek valamelyikének van ilyen mellékhatása?

2018. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az az alulműködés nem ment át túlműködésbe? Biztos, minden rendben? Volt már rá példa.

Facebook pajzsmirigyes csoportján sokan mutogattak maréknyi hajakat, ami kihullott.

2018. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt ennyire vészes, de nekem is csúnyán hullott, csak az volt a szerencsém, hogy dús hajból indult, így még nem kezdett nagyon látszani a hiány. Végül az életmódváltás hozta meg a megoldást. Abbahagytam az összes műhormon meg gyógyszer szedését, és elmentem egy természetgyógyászhoz. Az ő táplálkozási tanácsait követtem, próbáltam a műkajákat kiiktatni, és az összes kozmetikumomat lecseréltem, még a sminkjeimet is. Azóta csak natúrkozmetikumot használok. Sokszor a hajhullás elleni samponok is tele vannak parabennel meg kőolajszármazékokkal. Most olyat használok, ami 98%-ban természetes összetételű. (Dr. Knopka, DM-ben lehet kapni.) Ha netán fested a hajad, azt azonnal felejtsd el, vagy válts henna alapú festékre (pl. Khadi).

Az a baj, hogy ha változtatsz, beletelhet 4-5 hónapba is, mire a hatást megérzed, hiszen azokon a szálakon már nem tudsz segíteni, ami abba a stádiumba jutott, hogy mindenképp kihullik. De azért megéri belevágni, mert a pajzsmirigy-problémád is rendbe jöhet párhuzamosan.

2018. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mindenképp egy hormonvizsgálatot próbálnék a helyedben.

Az orvosaidat meg cseréld le szerintem. Pm-alulműködésnél ugyanis az egyik tipikus tünet pont a hajhullás.

A csavar ott van a dologban, hogy a hormonpótlás kezdete után pár héttel vagy hónappal a tüneteknek meg kellene szűnniük, de ez mégsem történik így... Nekem pl. szerencsére nem hullott a hajam, viszont híztam egy év alatt kb. 10 kilót, és a bő fél éve szedett hormontabi ellenére sem ment le.

A "titok" pedig az, hogy NEM csak a pm-alulműködés okoz hajhullást, hanem a pm-alulműködések 95%-át okozó Hashimoto-szindróma is. Ez egy autoimmun betegség, és a hagyományos orvoslásban nem foglalkoznak vele, mondván, gyógyíthatatlan. Pedig nem az, lásd pl. az előző válaszoló példáját is.

2018. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Balázs Nikol válasza:

Szia !

Én is ezzel küzdök . :(

Sajnos van PM alulműködésem , vashiányom . Szedem a gyógyszert , vitamint , de semmi . Lelkileg nagyon megvisel :(

Március 6.-án megyek bőrgyógyászhoz. Nagyon remélem hogy kitalál valamit , különben nézhetek egy parókát :(

Ettől rosszabb már csak a fogatlanság :(

2018. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nikol, menj el laborba.

Vas - ha nem javult a szintje, akkor valami miatt nem szívódik fel rendesen (általában emésztőszervi probléma miatt nem szokott).

fT3 (szabad T3) - ha alacsony a szintje, az azt jelenti, hogy a jelenleg szedett hormontabletta nem megfelelő neked, mert az "csak" T4 hormon, aminek át kellene alakulnia T3-má, de valamiért a szervezeted ezt nem tudja megcsinálni. Ha így van, akkor kérj olyan gyógyszert, ami vagy T3, vagy T3 és T4 kombinációja.

aTPO - ha magas, akkor Hashimoto-szindróma okozza a pm-alulműködést. Ez egy autoimmun betegség, a hagyományos orvoslás szerint "gyógyíthatatlan". De ez nem igaz. Életmódváltással (étkezés, mozgás, vitaminok és ásványi anyagok) és a betegség okának kiderítésével vissza lehet fordítani a folyamatot.

2018. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj, félbehagytam a listát. :(


fT4 (szabad T4) - a T4 hormonok szintje. Ez is lehet alacsony, normál TSH mellett is.


rT3 (reverz T3) - ha túl magas, akkor az átalakító folyamat valamilyen hiányosságára utal, ha jól emlékszem.


aTG - ez is egy ellenanyag, de erről nem tudok sokat, de a funkcionális orvosok javasolják ennek az ellenőrzését is.

2018. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jelen. Enyhe IR, PCO. Egyik orvos sem tudott arra rendes választ adni, hogy egyszer vissza fog nőni a hajam...fejtetőn hátul oldalt mindenhol ki van ritkulva, rendesen látszik a fejbőröm. Adok neki egy fél évet és ha nem látom hogy nőne vissza, paróka lesz a vége :(
2018. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hashimoto betegségem és mellékvese túlműködésem van (túl sok férfihormon). 3 éve hullik a hajam. Sajnos eddig semmilyen gyógyszerrel nem sikerült eredményt elérni, a pajzsmirigy szintem meg annyira ingadozott eddig, hogy esélyem sem volt, hogy megálljon a durva hajhullás, max mérséklődött. egy neves professzor tanácsára tavaly májusban elhagytam a pajzsmirigy gyógyszert, októberben csomókban kezdett hullani , és most is tart, eszméletlen mennyiség jön ki hajmosásnál... februárban újra elkezdtem szedni a gyógyszert és azóta gluténmentesen étkezem.

a fejtetői hajritkulásra meg férfihormon ellenes szerek (antiandrogének) kellenek, de nekem azoktól is csak jobban hullik a hajam.

2018. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!