Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ez? Miért újul ki...

Miért van ez? Miért újul ki állandóan?

Figyelt kérdés
A párommal 3 és fél éve vagyunk együtt. Azóta szedek fogamzásgátlót, és a szedést követően pár hónappal lett gombás fertőzésem. Kijöttem belőle, de rá pár hónapra újra kijött, megint elmentem nőgyógyászhoz, megint elmúlt, és ez így van körforgásban…voltak hosszabb szünetek, volt, hogy fél évre teljesen eltűnt, de megint visszajött. Párom is megvizsgáltatta magát, nála minden rendben volt. Általában használtuk óvszert, (és értelemszerűen csak egészséges állapotban volt szex) de volt, hogy néha nem használtuk, hiszen úgy is szedem a fogamzásgátlót, de ezek az alkalmak után pár nappal mindig jelentkezett a probléma. Se én, sem párom nem voltunk mással a kapcsolatunk idején. Olvastam sok helyen, hogy sok nő a fogamzásgátlója miatt szenved a gombától. Tudom jól mik a kiváltó okai, és ami kiváltják azokat nagyon kerülöm, de így is állandóan visszajön. Szerettem volna abbahagyni a fogamzásgátló szedését, de a nőgyógyász nagyon nem ajánlja.(A fogamzásgátlóm mellékhatása többek közt a gomba) Viszont hamarabb kijön akkor, amikor stresszes vagyok, és általában én mindig stresszes vagyok. Kb hatodjára járok úgy, hogy menstruáció előtt durvul el ez a fertőzés, elkezdem kikezelni magam, de mire kijönnék belőle addigra pont megjön, és utána tünetmentes vagyok megint x időre, aztán megint kijön…rengeteg nőgyógyásznál voltam, de egyik sem adott olyan kúpot/gyógyszert/kenőcsöt semmit ami igazán használt volna. Szerintetek mi a megoldás? Ki az aki esetleg járt így, és sikerült megoldania, vagy nem? Menjek szembe a nőgyógyásszal és hagyjam abba a fogamzásgátlót? Vagy egyáltalán a fogamzásátló okozza ezt az egészet? De ha meg nem, akkor mi?(Többek közt a bőrgyógyászom ajánlására kezdtem el szedni, mert nagyon pattanásos volt az arcom régen, de azt mondta a nőgyógyász, hogy nagyon durván kifogok tőle pattanásosodni, meg egyéb komoly tünetek fognak kijönni rajtam, ha abbahagyom) De én már belebetegedtem ebbe a harcba, depresszióssá váltam ettől a problémától, úgyhogy kérem ha valaki tudna valamilyen tanácsot, az ne tartsa magába.
2018. febr. 19. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a fogamzásgátlótól is. Lehet attól is ha a párod nem lett kezelve és visszaadja mindig. Lehet nem bírjátok egymást úgy mert ilyen is van. Lehet candida is.

Szerintem menj el másik nőgyógyászhoz.

A gyógyszert meg simán abbahagyhatod nem lesz semmi bajod. Ha a pattanások visszatérnek menj el endokrinológushoz is aki rendesen megnézi a hormonokat.

Sok felelőtlen nőgyógyász (meg bőrgyógyász) inkább felír egy fogmazásgátlót aztán csók a családnak, minthogy rendesen foglalkozzon veled és kivizsgáljon. A fog.gátló csak elfedi a problémát, de meggyógyítani nem fog.

2018. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Párom is kezeli magát, általában mikor nekem írtak fel valami krémet, mindig mondták, hogy ezt páromnak is, illetve mikor ő is elment kivizsgáltatni magát, neki is írtak gyógyszert,alkalmazta is. Már kb 7 különböző nőgyógyásznál jártam...
2018. febr. 19. 15:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem lehet, hanem biztos, hogy candida. Csak azt nem értem, hogy miért újul ki állandóan.
2018. febr. 19. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Belsőleg is kellene szedni probiotikumot. Olyat ami eljut az alsó bélszakaszig.
2018. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Mivel a candidát a cukor "táplálja ezért teljesen kikéne hagynod az átrendedből a cukrot. Üdítőket stb. Szóval mindent ami cukrot tartalmaz. És candida diétát kéne tartanod.
2018. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már szedtünk belsőleg is gyógyszert erre a problémára, de annak se volt hosszútávon hatása, csak rövidtávon. Én rengeteg cukrot ettem kb 19 éves koromig, mára már ahhoz képest teljesen lecsökkentettem szinte. (Most vagyok 22.)
2018. febr. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!