Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 30 éves leszek és még...

Lassan 30 éves leszek és még mindig nem sikerült terhesnek lennem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ebbem az évben törtöm be a 30. életévemet de sajnos még mindig nem sikerült terhesnek lennem...van egy csodás férjem akivel már lassan 5éve vagyunk házasok. Az életem nagyon sikeresnek irnám le tanulmányi és anyagi szempontból. Az iskolában mindig szorgalmas oda adó diák voltam és az egyetemi éveim alat voltam olyan szerencsés hogy 1 évig kint tanulhattam gyakorlatot USA-ban LA-ben. Én magamat hibáztatom a gyerek vállalással kapcsolatban mert túl korán 17 évesen keztem el fogamzás tablettát használni. 27éves koromig 1 év kihagyással szinte fojamatosan szettem (az az 1 éve a gyakorlati időszakom volt küldöldön). Sajnos annyira maximalista vagyok hogy nem szerettem volna addig válalni babát ameddig nincsen biztod anyagi hátterem. A férjemmel már lassan 3 éve probálkozunk a babával de nem jön össze. Voltam több orvosnál (magán és korházi orvosolk) is ezzel kapcsolatban és ott mondták hogy a túl sok tabletta amit ettem tönkre tette a méhem és 30% esélyem van a terhességre. Mikor elösszőr meg hallotam ezt nem akartam elhinni. Nagyon szégyellem magam mert édesanyám 63éves és nincsen még unokája. És sajnos egyke gyerek vagyon nincsen testvérem és csak én tudnám ezt az örömet neki meg adni amire már régóta vár. A mesterséges megtermékenyítésen gondolkozunk a férjemmel vagy örökbe fogadunk egy kisbabát. Ha valaki tudna nekem segíteni abban hogy vannak-e olyan módszerek amik segítenek abban hogy lehet elősegíteni azt hogy mégis lehessek terhes annak nagyon szivesen várom a válaszát mert sajnos ebben nekem senki nem tudott segíteni az orvosok közül...

2018. febr. 23. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Na most megijesztettél ezzel.

Kívánom hogy összejöjjön nektek a baba!

2018. febr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En 7vqgy 8ebig szedtem kihagyas nelkul, es egybol elso.honapban teherbe estem mikor akartuk. Mit.mondott a doki miert tett etonkre a tabi. Nem tudnak.valahohy eselyeket novelni? Rengeteg nonesik tejerbe fogamzasgatlo szedes utan.
2018. febr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Senkit nem érdekel az élettörténeted.


Menjetek el vizsgálatra mind a ketten, lehet nála vagy nálad baj.

2018. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Ja és feéejtsd el, hogy hibáztatod magad, hogy nem "adsz anyádnak unokát" - mivan?! NEM neki szülsz, hanem KETTŐTÖKNEK.


Állítom amúgy, hgoy ez az idióta megfelelési kényszer is gátolja a teherbeesést.

Anyuka fogadja el, hogy MAJD TALÁN lesz unokája, de a többi NEM rá tartozik.

2018. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Engem az ijeszt meg hogy mennyi helyesírási hibád van...


Ha még nem voltál olyan orvosnál aki meddőséggel foglalkozik akkor ideje lesz elmenni.

2018. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Nőgyógyásznál voltál vagy meddőségi központban? Nagyon nem mindegy ám. Ha az utóbbit még nem kerestétek fel, mindenképpen érdemes. 3 év nagyon sok idő, valószínű, hogy csak külső segítséggel tudsz majd teherbe esni.

Egyébként szerintem hülyeség , hogy a tabletta tönkretette a méhed. Milyen vizsgálatok alapján mondták ezt az orvosok? Szinte minden lány szed/szedett fogamzásgátlót évekig, még sincs problémájuk. A meddőségi központban alaposan megvizsgálnak téged is és a férjedet is, könnyen lehet, hogy nála van a gond.

Ne veszítsd el a hitedet, nagyon szorítok, hogy sikerüljön!

2018. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
3. 21. napi hormonpanel? Pajzsmirigy kivizsgálás? Terheléses cukor és inzulimvizsgalat? Átjárhatósági? Méhtükrözés? Immunológiai és genetikai vizsgálatok? Párodnak sperma vizsgálat? Mindem vizsgalat megvolt? Vagy mi alapjan kaptad a "diagnozist"?
2018. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fele tuti kamu. Aki azt írja, hogy milyen sikeres volt a tanulmányaiban az nem ír olyan hibákat, amit egy 8 általánost végzett se tesz meg! Meg ahogy fogalmazol?! Mint egy óvodás, “a túl sok tabletta, amit ettem”. Itt nem kell kamuzni, lényegtelen honnan jöttél, itt nem számít.. Menjetek el (egy normális) meddőségi központba, mert amit írtál hogy mit mondtak az elég silány válasz. Én 15 évig szedtem gyógyszert, rögtön terhes lettem, most a második babával is, gyógyszerszedés után rögtön. Nem lehet arra fogni mindent. Amikor elkezdted szedni is valószínű ilyen gondokkal küzdöttél, csak nem derült ki.
2018. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zeeyo válasza:
Keress egy pszichologust is, de komolyan.
2018. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg elég ijesztő, hogy ilyen képzett létedre vannak helyesírási hibáid... Erre bocsi, de semmilyen kifogás nem létezik.


A problémádra térve, nem tudom, hogy a tabletta okozza-e a gondokat vagy nem, de a lényeg, hogy az se mindegy, hogy mikor történik meg az együtt hálás és milyen minőségű. Elsősorban azt kellene kitanulnod magadon, hogy van-e peteérésed, és mikor. Erre nagyon egyszerű módszerek vannak (pl. tüneti-hőmérőzéses módszerek), amiket nem nehéz megtanulni. A másik, ami szerintem fontos, hogy mindketten lelkileg, testileg, értelmileg is harmóniában legyetek, mindketten akarjatok babát, DE fontos, hogy ne görcsöljetek rá, és ne ezen múljon a boldogságotok. A stressz, fáradtság, egészségtelen életmód, nem megfelelő minőségű szex stb., mind okozhat nehézséget. Simán lehet az is, hogy csak harmónia nincs meg, de az is lehet, hogy valamelyikőtöknél egészségi probléma van. Hallottam, hogy ilyen esetben pl. elköltözés, új környezet, vakáció, vagy a babáról való lemondás/babaprojekt sikertelenségének elfogadása segíthet, és az ezzel járó stressz csökkentése végül meghozza a vért hatást.

(26 N, még nem vagyok férjnél, kb. 29-30 évesen szeretnék elkezdeni tervezni babát, de már most kezdek mentálisan és lélekben készülni rá)

2018. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!