Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka a nem múló...

Mi lehet az oka a nem múló hüvelygyulladásnak?

Figyelt kérdés
2 hónapja nem szűnő hüvelygyulladással küzködök, már összesen 6-7 féle kúpot és kenőcsöt használtam rá és 5-ször voltam ez idő alatt a kórházban vizsgálaton. Kenettenyésztést nem csináltak, csak megvizsgáltak, a papírra rányomták, hogy “kevés fluor”.... Volt, aki azt mondta csak gomba, volt aki hüvelyflóra-helyreállítást mondott, volt aki vegyes gomba-baktériumnak ítélte meg, kivégeztem egy baktériumfertőzésre való kúpot is, de semmi nem szűnik. A tüneteim hüvelygombára utalnak, égő-csípő, néhol viszkető érzés, világos, picit sűrűbb de nem súlyos folyás, dörzsölés hatására kipirosodott bőr, DE a fájdalmam szex közben/után az erősebb mindig, óvszerrel védekezünk. Hétfőn megyek magánrendelésre először. Valaki tudna valamit ajánlani, tapasztalatokat megosztani velem? Már teljesen kivagyok ettől és nem engedhetem, hogy rámenjen a kapcsolatom.

2018. febr. 24. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem kéne szexelni míg nem kúrálod ki magad!
2018. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehetsz az óvszer anyagára is allergiás (létezik latex allergia, de lehet hogy valamelyik rákent síkosítót nem bírod).
2018. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az a kapcsolat, ami "rámegy" ilyenre, az eleve nem is éri meg. A hüvelyért a pasi ugyanúgy felelős, ő (is) "használja", tehát az ő érdeke is az egészsége. Ráadásul olykor pont ő a ludas a dologban. Meg is vagyok lepve, hogy szexeltek, mialatt Neked ilyen problémád van. Válassz olyan pasit, akinek fontos az egészséged, megéri! ;)


Nekem egyébként ugyanez volt a tapasztalatom a magándokikkal is, nem csak az államival - végigjártam kb. ötöt, mire sikerült egy tényleg szakembert találni. Ráadásul a legrosszabbaknál fizettem a legtöbbet... összességében úgy látszik, hogy eléggé tehetetlenek az ilyen hüvelyi fertőzésekkel, legalábbis akiknél én jártam.

Szerintem tünet alapján nem lehet megállapítani, hogy baktérium vagy gomba, ezt színtisztán megmondani csak tenyésztéssel lehet. Egyébként meg általában 2in1.

Egyébként magadon is segíthetsz, ha tudod, hogy hogy működik a rendszer.


Van ugye a hüvely, abban pedig a tejsavtermelő "jó" baktériumok, őket hívjuk hüvelyflórának. Az általuk termelt tejsav "savanyítja" a hüvelyt és ez nagyon kellemetlen környezet a gombáknak és a "rossz" baktériumoknak, ami leggyakrabban az E. coli. Tehát a jó baktériumok tejsavtermeléssel védelmezik a hüvelyt, azonban ez a védelmi rendszer könnyen megsérülhet, ezt hívjuk hüvelyflóra-felborulásnak. Ha felborul a hüvelyflóra és a jó baktériumok nem termelnek elég tejsavat, akkor a hüvely kémhatása eltolódhat kevésbé savas irányba és beköltözhetnek a gombák és a rossz baktériumok, mert most már nem olyan kellemetlen itt az élet...


Ezért bármilyen fertőzésnél van értelme hüvelyflóra-helyreállítást emlegetni, ugyanis enyhébb fertőzéseknél vagy kezdődő szakaszban pusztán a savas környezet visszaállítása megállíthatja és visszafordíthatja a fertőzést. Így ha az első tünet észlelésekor elkezdesz hüvelyflóra helyreállítást végezni (pl. erre remek a Gynophilus, mert akár már napközben megkezdheted vele a kúrát, sok más hüvelytablettával ugyanis csak éjszaka kezelhetsz), akkor legtöbbször órákon belül megszűnik a kellemetlenség. Ha azonban nem veszed elejét a dolognak vagy más okból hatalmasodik el a fertőzés, különböző hüvelykúpokat, hüvelykapszulákat és szájon át szedendő kapszulákat írhatnak fel - ez utóbbit természetesen a partnerednek is felírják, mert ő akár tünetek nélkül is visszafertőzhet Téged.


Még a biológiáról annyit, hogy van a hüvelynek egy külső védelmi rendszere is, hiszen annyira könnyen felborul a hüvelyflóra, megpróbálta védeni a természet: ez pedig az intim szőrzet. Az intim szőrzet pl. távolabb tartja a fehérneműt a hüvelytől, így biztosítva szellőzést a hüvely előtt. Ez azért fontos, mert ugye a párás, nem szellőző környezet kiváló a kórokozóknak. Nem véletlenül cikkeznek nagy divatlapok is évek óta az intim szőrtelenítés komoly egészségügyi kockázatairól: mára számos statisztika bizonyítja, hogy makacs, visszatérő hüvelyi fertőzésektől különféle bőrgyulladásokon keresztül még nemi betegségekkel is összefüggésbe hozható a hüvely külső védelmi rendszerének az eltávolítása - bár ez utóbbi még nem teljesen bizonyított, csak az előzőek.


A fentiekből (is) következik, hogy akármilyen gyógyszert/vegyszert dugsz a hüvelyedbe, egyúttal a hüvelyflórát is érdemes támogatnod. Eleve a dokiknak ezt mondania kellett volna, hogy a kúpok, micsodák után - de még a szájon át szedett antibiotikumok után is (akkor is, ha csak megfázásra kapod) - hüvelyflóra helyreállítást kell végezni! És ez optimálisan 2 hét...

A gyógyszeres kezelés alatt tartózkodni kellene a nemi élettől (ezt általában említik a gyógyszerek betegtájékoztatói is), intim területeket meg illat- és fertőtlenítőszer MENTES intim lemosóval érdemes tisztítani - bár ezt normálisan is így kellene.


Amit mindenképp érdemes otthon tartania egy nőnek, az a fenti feltételeknek megfelelő intim lemosó, Candibene (vagy Canesten) krém és hüvelyflóra helyreállító tabletta/kapszula. A krém két funkcióban használható - egyrészt gombaellenes, másrészt - ezt kevesebben tudják - gyulladáscsökkentő. Tehát nem kell, hogy gomba legyen, gyulladásra is hat, irritációt csökkent. Ezekkel elejét lehet venni a fertőzéseknek. Most, hogy már mész magánrendelésre, nagyon nem érdemes semmit csinálni, déltől már ne tolj be semmilyen tablettát a hüvelyedbe, mert esetleg zavar a vizuális vizsgálatnál. A dokit kérdezd ki alaposan, legalább erre jó a magán, hogy magyaráznak, válaszolnak.


Még valami: a nőgyógyászok gyakran emlegetik, hogy a hüvely sajnos túl közel van másik két testnyíláshoz. Ezek közül a végbél a veszedelmesebb, mert ott "gonosz" E-coli baktériumok laknak. Persze ott nem számítanak gonosznak, hanem kifejezetten hasznosak, de a hüvelyben meg pont nem azok. Ezért fontos körültekintően tisztogatni ezeket a nyílásokat, nehogy véletlenül áthúzzunk valamit innen oda. A húgycső abban az esetben jelent kockázatot, ha van valamilyen bakteriális fertőzés ("felfázás") a húgyrendszerben. Ennek nem feltétlenül vannak tünetei, persze a durvábbaknak lehetnek, büdi vagy zavaros pisitől a hasi görcsökig. De ha tünetmentes fertőződés van, akkor viszont simán visszafertőzi a hüvelyt, még csak nagyon törölnöd sem kell ezért, annyira közel vannak... Erre a Monural antibiotikum egy szuper cucc, mert nem kerül a bélrendszeredbe, így a bélflórádat nem nyírja ki. Háziorvos, nőgyógyász, urológus is felírja, s összesen egyszer kell beszedni este, így az éjszaka folyamán átpucolja az összes húgyszervet.

2018. febr. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
A válasz egyszerű: maszek nőgyógyász kell aki kenetet vesz és célzottan gyógyít. Páromon is az segített.
2018. febr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2022. márc. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!