Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő alatt múlik el a...

Mennyi idő alatt múlik el a hüvelygomba?

Figyelt kérdés
Életemben először van hüvely gombám, ami vszinüleg a fogamzasgatlótól jött elő. (Mivel nem jartam sehol ahol elkaphattam volna és mert egy honapja szedek életemben elöször fogamzasgatlot). Használtam canestenes hüvelykúpot, ám idő elött felálltam és kifolyt belőlem egy jo rész fehér cucc. Aztán utána hiába raktam párnát a fenekem alá ahogy fetrengtem szintén csak folyt ki. Most csak kenegetem hátha elmúlik (bár momdjuk már javult),de mikor fog elmúlni? Vmi tipp más kezelésre?

2018. febr. 26. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy Micovag nevezetű hüvelykúp. Este kell belőle egyet felhelyezni és így nem fog kifolyni belőled csak reggel. Nekem csak ez segített, már 2-3 nap után jelentős volt a javulás. Gyógyulgass!
2018. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány napos kezelést írt fel a doki? Mert annyi idő alatt el szokott múlni. Nekem 3-5 nap kellett, de durvább fertőzés után volt 7 napos kúrám is.
2018. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem voltam dokinál, szóval nem írt fel semmit, csak anyukámmal beszéltem meg barátnőmmel akinek már többször volt ilyenje.
2018. febr. 26. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Orvos tudja megmondani, hogy ez gomba - e. Biztos nagyon okos az anyukád meg a barátnőd, de ne érezzék már magukat orvosnak...
2018. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem voltál orvosnál, honnan tudod, hogy gombás fertőzésed van? A bakteriális fertőzéseknek is lehet hasonló tünetük. Ha gyorsan le akarod zavarni a kezelést, menj nőgyógyászhoz.
2018. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Canesten csak akkor fog hatni, ha tisztán gombás fertőzésed van. És az összes hüvelykúpra érvényes, hogy LEFEKVÉS ELŐTT kell alkalmazni, nem napközben, épp az általad leírt probléma miatt. Az egy szemes kiszerelést egyébként sem javaslom, tapasztalataim szerint nem sok esetben használ. Ha már Canesten, akkor minimum a 3 darabos kiszerelés. Minden este egy tabletta, lefekvés előtt. Persze másnap akkor is ürülni fog, hiszen nem csak tisztán hatóanyag hanem vivőanyagok is vannak benne, amik nem szívódnak fel. De ha egy éjszakát fekve maradsz, akkor a hatóanyag felszívódik.

Ha a 3 napos kúra végére nem múlnak el a panaszaid, akkor fordulj orvoshoz, mert lehet, hogy nem sima gombás fertőzésed van, hanem gombás.bakteriális vagy csak bakteriális, esetleg olyan gombád van, amire a Canesten nem jó.

2018. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!