Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha levesz az orvos egy szemölc...

Ha levesz az orvos egy szemölcsöt, elrákosodhat a helye pl. napozástól?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A napozástól bárhol elrákosodhatsz, nem csak ott ahol levettek neked egy szemölcsöt...
2010. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
57%
Szerintem nem! Nekem tavaly októberben vettek le 2 szemölcsöt, abból egyik az arcomon volt. Azt mondta a sebész, hogy fél évig ne nagyon érje a nap, de nem azért mert elrákosodhat, hanem azért mert csúnyábban gyógyul a heg. Én már ahogy letelt a 6 hónap jártam szoliba, és nagyon szép a helye.:)
2010. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi.a hátamon van kettő,amit dörzsöl a melltartó pánt. Nem tudom levetessem-e.
2010. jún. 9. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:
A párom levetetett egy csomó szemölcsöt, és nagyon határozottan felhívták a figyelmét, hogy ne napozzon.
2010. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vetesd le, főleg, ha állandó dörzsölésnek van kitéve. A napozás bizonyos ideig (majd az orvos megmondja, hogy meddig) nem ajánlott, elsősorban a szebb hegesedés érdekében.

De elsőnek igaza van, a direkt napozás önmagában is károsítja a bőrt, függetlenül attól, hogy van-e rajta friss heg vagy sem. 11 és 15 óra között jobb a négy fal között lenni, az ezen kívül eső időkben pedig félárnyékban-árnyékban is szépen le lehet barnulni bőrkárosodás nélkül.

2010. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!