Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzágsátló vs. Antibiotikum?

Fogamzágsátló vs. Antibiotikum?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászati gondok miatt kaptam antibiotikumot. Azt szeretném megtudni, hogy ha az antibiotikumot beveszem este 8kor és a fogamzásgátlót este 9kor, egy óra elteltével, akkor a gyomromban nem fog elindulni valamilyen ,,kémiai reakció,, amitől rosszul leszek? Vagy hagyjak több időt a két tabletta között? Még azt szeretném megtudni, hogy ha befejeztem az antibiotikumot, akkor mikortól lesz újra 100 százalékos a fogamzásgátló? Kell valamennyi idő, amíg kiürül a szervezetemből? A következő levéltől már teljesen védett leszek, ha befejeztem az antibiotikumot?
2010. jún. 10. 17:01
 1/7 A kérdező kommentje:
És még elfelejtettem: antibiotikum miatt késhet a menstruáciom, ha fogamzásgátlót szedek?
2010. jún. 10. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:
NE TEDD! Az antibiotikum elmulasztja a fogamzásgátló hatását!
2010. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A következő levéltől már védett leszel! Biztosan.
2010. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szívesen szedem, de muszáj. Valamilyen gyulladásom van. Akkor most hogy is szedjem?
2010. jún. 10. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1-2 éve írt fel az orvosom valami nagyon erős antibiotikumot, mert folyton visszaestem egy kis torokgyulladásba. Rákérdeztem hogy mi a helyzet a fog. gátlóval, mivel már akkor is szedtem. De azt mondta, nyugodjak meg. És nem is lett semmi gond.
2010. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Addig kell kiegészítő védekezés, amíg szeded az antibiotikumot + egy hétig!

És több időt hagyj a két gyógyszer között!

2010. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3 orát hagyok a kettő között, remelem az elég. Én is kérdeztem a nőgyógyásztól, hogy nem e ütik egymást, azt mondta, hogy nem, de a betegtájékoztatón meg azt olvastam, hogy csökkenti a hatását....szoval nem tudom, de inkabb a biztosra megyek..
2010. jún. 10. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!