Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót lehet ennyi...

Fogamzásgátlót lehet ennyi ideig szedni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 18 éves korom óta szedem, nem csak terhesség ellen, hanem hogy szabályozza a menstruációm, plusz ne görcsölök.

erre egy ismerősöm leoltott, hogy hogy lehet enny ideig szedni(9év),mert ez ne normális.

a 9 év alatt 2x abbahagytam pár hónapra.

ha baj lenne akkor gondolom a dokim szólt volna.

illetve azok a nők akik egész életükbe a gyógyszert választják fogamzásgátlás céljàból, akkor ott hogy van?

ezt most nem értem....


2018. márc. 22. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló nem szabályozza a ciklust, hanem kikapcsolja, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel... Nekem azt mondta az orvosom, hogy bármeddig lehet szedni a fogamzásgátlót, mert ezek a maiak már alacsony hormontartalmúak.
2018. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg négy évente egy év szünetet kéne tartani, vagy valami ilyesmi, de szerintem felesleges, valószínűleg a doki mondaná, hogy hagyd abba, ha abba kéne. Eleve nem egészséges hormonnal bombázni a szervezetet, ha már itt tartunk. Én például gyógyszert sose szedtem, egyből gyűrűvel kezdtem, az azért kevesebb hormont tartalmaz, de szerintem ez se egészséges
2018. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Szia! 28 éves vagyok! Március 16-án hagytam abba a fogamzásgátló szedését,egészségügyi okokból!

10évig folyamatosan szedtem! Meg is lett az eredménye!

Egy általános vérvizsgálat során kiderült,hogy magas a szérum vasam!

Ez sajnos a fogamzásgátló hatása végett van!mert nincs rendes menszesz...és ugye,menszeszkor tudna egy bizonyos mennyiségű vas a szervezetből kijutni!

Sajnos nekem a "menszesz"1napig tartott gyógyszer mellett! Max 2! Barnázgattam..a doki soha nem mondta,hogy abba kéne hagyni..mindig felirta a gyógyszert!

De a leletemet látva..

Ezért javasolták,hogy abba kell hagynom!

Voltam belgyógyászaton is! 1hónap múlva kontroll!

Ez az én esetem,szerintem kinek igy,kinek ugy reagál a szervezete!

Én végleg letettem! Jó volt eddig,tudtam mikor jelentkezik a menszesz,tudtam tervezni nyaralásokat,stb stb..de többet ér az egészségem..


Ha neked nincs panasz,szedd nyugodtan!

De vérvizsgálatot is csináltass majd,hogy megnézzék hogy nincs e negativ hatással rád a gyógyszer! 😊😙

2018. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!