Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudni az első nőgyógy...

Mit kell tudni az első nőgyógyászati vizsgálatról?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, először mennék nőgyógyászhoz. Még szűz vagyok, fogamzásgátlót szeretnék feliratni. Ilyen esetben is ugyanúgy vizsgál meg az orvos? Pl bejelentkezés során csak felhívom a számot, hogy időpontot szeretnék kérni? Kb anyagilag mennyire számítsak a vizsgálatért, illetve a később kiváltható gyógyszerért?

Minden választ nagyon szépen köszönök előre is, és igen, tudom, nem vagyok valami jártas a témában.


2018. márc. 26. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szűz lányokat végbélen keresztül vizsgálnak. Barátnőmnél így volt. De ebben nincs tapasztalatom. Az én orvosomnál 15 ezer forint egy vizsgálat. A gyógyszerem 3 hónapra 3.500 forint, de amit korábban szedtem az 7000 volt. Felhívod, hogy szeretnél időpontot kérni. Nálunk első látogatáskor a recepción veszik fel a személyes adatokat, általános kérdéseket tesznek fel és, hogy mikor volt az utolsó mensid, azt mindig kérdezik.
2018. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen közöld az orvossal hogy még szűz vagy és csak gyógyszert szeretnél felíratni.


Több verzió jöhet szóba,lehet csak vérvételre küld el az orvos,lehet hogy csináltat hasi ultrahangot,illetve megvizsgálhat akár végbélen,akár hüvelyi úton keresztül.


Ha hüvelyi úton megvizsgálna úgy képzeld el,megkér menj a vizsgálóágyhoz ott alul vetkőzz le,vedd le a nadrágot és a bugyit,zokni marad,majd az ágyra felfekszel,fenékkel jól csúsz le az ágy végébe és tedd a lábad a lábtartókra.Jön az orvos egy ujjal a hüvelyedbe nyúl,a másik kezével a hasad végig nyomkodja,majd kihúzza az ujját a hüvelyedből és egy kacsa nevű eszközt a hüvelyedbe helyezi és sejtmintát veszl



Neten keress rá milyen orvoshoz szeretnél menni,sok orvos a neten is fent van és tarifák is fent vannak,a vizsgálatok árai.Ha meg van melyik orvoshoz mennél szívesen,akár a megye és az orvos nevét kiírva rákérdezhetsz ki mit tud az orvoshoz,vélemények stb.


Nálunk rákszűrés 10.000 ft,valahol 12-15.000 ft,gyógyszert 2-3000 ft-ért ír fel

2018. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!