Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat....

Első nőgyógyászati vizsgálat. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy elkaptam valami fertőzést és muszáj leszek nőgyógyászhoz menni.Nem azzal van a baj, hogy szégyenlős vagyok mert ha nem lenne semmi bajomnem félnék.Viszont zöldes színű folyásom van illetve kívűl már nagyon irritált a bőr,viszket fáj, duzzatd.És ezt nagyon cikinek érzem.Nem élek egyébként nemiéletet de a neten azt olvastam hogy a zöld folyás nemi úton terjedő baktérium miatt lehet.Félek hogy le fog nézni az orvos.Ja, és hol kell leöltözni?Meg ugye bugyiban kell leülni a vizsgáló asztalra és elég levenni a bugyit arra a 2 percre míg megvizsgál?Nagyon félek elmenni mert most már muszáj , használtam camesten krémet meg kúpot az semmit se segített úgyhogy nem hiszem hogy gomba.Pedig higiénikus vagyok rendesen minden nap fürdök és odafigyelek erre de az szerintem az orvos igénytelennek fog nézni. 17/L

2018. jan. 23. 12:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és szokott szúrni az alhasamnál.Gondolom emiatt lehet az is. :(
2018. jan. 23. 12:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos naponta találkozik ilyenekkel, semmit sem fog rólad gondolni. Általában szokott lenni egy kis fülke, ahol le lehet vetkőzni, én már ott le szoktam venni a bugyit, onnan pár lépés a vizsgáló asztal. Vizsgálat után meg egyből lehet felöltözni.
2018. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximum azért fog lecseszni a doki, hogy nem azonnal hozzá fordultál. Nagyon veszélyes, ha magadat akarod gyógyítani. Akár meg is halhatsz. 17 évesen egyáltalán nem lenne ciki, ha lenne nemi életed. Amúgy meg nőgyógyászati nyavalyát a suli wc-ben is összeszedhettél. Ennek semmi köze a személyes higiéniához.
2018. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiii ***** válasza:

Menj szoknyaban, eleg csak felhajtani, az ugy kevesbe kellemetlen.

Ne aggodj, nem fog lenezni. Ez a munkaja.

Ha megvizsgal belul is (valoszinuleg meg fog), utana lehet, hogy verezni fogsz egy kicsit. Csak azert irom, mert en eloszor nem tudtam, es elegge kellemetlenul erintett.

Maga a vizsgalat nem kellemes, nyilvan, hisz eleve ragorcsolve megy oda az ember, de azert annyira nem is veszes.

2018. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 Nem azt tartom cikinek, hogy nem élek nemi életet,hanem hogy elvileg ilyen fertőzést úgy lehet elkapni,én meg akkor hogy kaptam el?Szerintem a koliba szedtem össze.
2018. jan. 23. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell aggódnod, dehogy néz le, ha tudnád, miket látott ő már... A vizsgálóban van egy kis függönnyel elkerített rész, mint egy próbafülke, ott lehet levetkőzni. Mikor bemész, még ruhában elmondod, miért jöttél, aztán beküld levetkőzni. Itt visznt le kell már venni alul mindent, szóval nem bugyiban fogsz felülni az asztalra. Aztán a vizsgálat után felöltözöl, és megbeszélitek a dolgot. De csak arra a 2 percre kell levetkőzni, csak még az a 2x3 méter, amíg elsétálsz az öltözőig, hozzájön. Esetleg vegyél eyg hosszabb felsőt, ami leér és kicsit eltakar.

ÉS meg fogja kérdezni az orvos, mikor volt meg utoljára, szóval készülj a dátummal. Nyugi, minden rendben lesz!

2018. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értettél meg. Nem ciki se az, ha szexelsz és az se, ha nem. Nem fog feslett erkölcsűnek tartani a doki. Se igénytelennek. Beteg vagy, elmész orvoshoz. Ennyi a történet.
2018. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A doki nem azért lesz ott, hogy ítélkezzen, hanem azért, hogy segítsen és segíteni is fog. Ne parázz.
2018. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A zoldes folyas leggyakrabban trichomoniasis. Ez tenyleg a leggyakoribb szexualis uton terjedo betegseg, de pl kozos torolkozo hasznalataval is el lehet kapni, vagy barmi ami erintkezett olyan emberrel aki fertozott volt. Nem gaz hogy szuz vagy, nyugi, nekem is volt ilyen amikor szuz voltam, megsem akadt ki a doki, vagy feltetelezte hogy hazudok neki. Ha meg megis, akkor is ez a munkaja, nem itelkezhet feletted. Valoszinuleg kenetet fog venni egy kis palcaval, amit elkuld a laborba, ahonnan valoszinu 1-2 het mire meglesz az eredmeny, utana pedig fel fog irni valami gyogyszert. Lenezni nem fog. Amugy levetkozni egy kis fuggonnyel elkeritett reszen kell, es a bugyit is le kell venni. En reszemrol nem ertem ezt a hosszu polot, vagy szoknyat, ha mar kitarulkozol a vizsgalon, teljesen mindegy, a legtobb doki amugy is direkt elfordul vagy mast csinal amig felulsz a szekbe, csak akkor megy oda ha kesz vagy:) de ha komfortodabba erzed magad, menj nyugodtan hosszitott ruhaba
2018. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 koszonom, talan a te valaszod segitett a legtobbet.A tobbieknek is koszi. :)
2018. jan. 24. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!