Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A lányomnak iszonyatosan...

A lányomnak iszonyatosan hullik a haja! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Több éve hullik de mára már kopasz foltok is vannak a feje tetején! Hogy őszinte legyek nem samponokra, meg hiper-szuper DM-es, Rosmannos csodacseppekre vagyok kiváncsi, meg kamu hajgyógyászok bio, pénzlehúzós semmit se érő csodakezelései se érdekelnek, (tapasztaltuk hogy ezek semmit se érnek). Egy olyan vizsgálatra akarom vinni ahol tényleges, kézzel fogható megoldást tanácsolnak!! De hova vigyem? Milyen vizsgálat mondaná meg hogy mi a baja? Hallotam egy bizonyos endokrinológiáról (bocsi ha rosszul irtam), ez mit takarhat? Ez egy értelmes vizsgálat?

2018. ápr. 4. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Több éve hullik!!!! De te talán még időben vagy (ez szarkazmus volt). Háziorvosnál kéne kezdeni egy vérvételell mert gondolom ez eszedbe se jutott évekig ugye??? Létezik amúgy bőrgyógyász meg hajgyógyász is. De a lényeg hogy te évek múlva már a kopasz foltokkal keresed a megfelelő orvost. Istenem.
2018. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az endokrinológia a hormonrendszerrel foglalkozik.

Valószínűleg hormonprobléma állhat a háttérben. Csak nagyon nehéz jó endokrinológust találni, aki felkészült, széles látókörű és halad a korral, az új kutatási eredményekre is nyitott.

2018. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó lenne tudni, hogy hány éves a lányod.

4 vagy 14?

Esetleg 24, vagy 44?

2018. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hormonvizsgálatot, inzulinrezisztencia vizsgálatot kell csináltatni. Egy jó bőrgyógyász megmondja hová lehet még menni? Endokrinológushoz is kellene elmennie.
2018. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
22éves, és igen vittem őt háziorvoshoz, vérvétel, pajzsmirigy vizsgalat, nőgyógyász, fogászat stb. Nem találtak sehol nagy problémát. Valamitől mégis ilyen a haja, ennek kell hogy oka legyen. Emelett az arca is nagyon pattanásos!
2018. ápr. 4. 20:49
 6/13 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyásznál is volt, felirt neki 2féle cseppet!! Mondanom se kell molyen sokat segitett!!
2018. ápr. 4. 20:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Van mikor a fogamzásgátlók kavarnak be. Azt szintén az endokrinológus tudja vizsgálni vérmintával a hormonokból.

Hajfesték?

Lehet kapni ezüstkollid oldatot patikában, vagy gyógynövényboltban nem tudom. Egy fodrász ismerősöm a sajá haj hullását azzal szüntette meg. Az eredmény tényleg látványos volt . Az ezüst kolloid végül is egy fertőtlenítő hatású szer. Nagy hígításban le kell öblíteni vele a megmosott hajat.

Az is baj lehet ha télen megfázika fejbőr sapka nélkül. Az is baj lehet ha olyan helyen dolgozik a hölgy ahol egésznap be van kötve a fej. Rengeteg oka lehet, mi itt csak találgatni tudunk. Én a helyedben magánrendelőbe mennék. Annyival jobb, hogy jobban rád szánják az időt, nem mint az SZTK-ban ahol tömeg vár a folyosón. Ha meg tudod fizetni (mifelénk 12-13 e ft.) mindenképpen többet kapsz mint az állami rendelésen

2018. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utoslo. Fogamzasgatlot nem szed, hajfestek kopaszodasra ketlem hogy megoldas lenne! Sztk szoba se johet mivel ninvs fiezett tb-je
2018. ápr. 6. 22:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem, hogy fesse be a haját. Hanem ha festi attól lehet hajhullást kapni, ha nem megfelelő festéket használ
2018. ápr. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Priorin kapszula nekem mindig segített, amazonról rendeltem amikor szükség volt rá és nem volt a gyógyszertárban.

Egyébként osztrák és mémet gyógyszertárakban 1 napon belül beszerzik.

(Nekem kemoterápia mellett kezdett erősen hullani a hajam, akkor kezdem szedni többedszerre).

2018. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!