Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hajam iszonyatosan hullik,...

A hajam iszonyatosan hullik, ez megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Venni fogok DM saját márkás hajvitamint (

Das Gesunde Plus Haar Vital Komplex), megnézem a bánfi készítményeket is. Az utóbbi időben nagyon figyelek a helyes táplálkozásra(sajnos nem éppen pénztárca-kímélő) és edzek is. A hajhullás viszont egyre rosszabb, nem tudom, mit tehetnék. Teljesen kétségbe vagyok esve.. Segítsetek!

17/L



2014. jan. 26. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ritkul a hajad?Honnan hullik jobban?Látszik a fejbőröd már valahol?Fejbőröd viszket fáj esetleg zsíros korpás vagy egyéb különös dolgot tapasztalsz?
2014. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Passiflora ***** válasza:

Szerintem egy alapos orvosi kivizsgálás lenne a legfontosabb.


Nagyon sok olyan mögöttes oka lehet, amit a "hajvitaminok" nem tudnak megszüntetni, pl. hormonális okok, pajzsmirigy alulműködés, stb.


Nem szedsz esetleg fogamzásgátló tablettát?

2014. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már körülbelül 2 hete feltűnt, hogy hullik nagyon és eleinte nem foglalkoztatott, mert nagyon dús hajam van(volt). Hátulról még nem nagyon néztem, de előle, ahol el van választva a hajam és ahol ,,mikiegeresednek" a fiúk, nagyon látni, ha pedig felemelem a hajam, akkor szinte ellátok a hajszálak között a fejem tetejének közepéig.. Nagyon félek, hiszen annyira szép dús hajam volt. Általában 4-5 naponta mosok hajat, nem zsírosodik nagyon hamar, de fájni fáj néhol a fejbőröm és néha-néha viszket is, de csak kicsit. Nem szedek fogamzásgátlót és semmilyen gyógyszert sem.

Orvoshoz majd ingyenes hajszakértőhöz megyek február közepén, de annyira rossz a helyzet, hogy félek, addigra kihullik az egész..(mellesleg a vérvételtől nagyon félek)

2014. jan. 26. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el a hajszakértőhöz.De nekem hormonális gubancra utal amit említesz.Nem ártana elmenni egy nőgyógyász endokrinológushoz is egy profilt csináltatni.Egyébként ezek a dolgok csak vérkép alapján tárhatóak fel igazából mint a hajhullás.De abból szinte egyből kiderül a gond és nem kell évekig szórakoznod ilyen olyan szakértővel stb-vel.
2014. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 26. 12:38
 6/10 Passiflora ***** válasza:

Ha ennyire hirtelen kezdett el hullani, és nagy

mennyiségben, én biztos nem vitaminhiányra gondolnék, és nem hajszakértőre várnék a helyedben, hanem elmennék a házirorvosomhoz, még pedig minél előbb.


Ő tudja, hogy hogy első körben mit kell ilyenkor vizsgálni, illetve hogy milyen szakorvosi vizsgálatok lehetnek szükségesek.


A hajhullás oka lehet akár egy gyulladásos góc valahol a szervezetedben, (akár egy gyulladt fog is).


Ha tényleg ilyen "iszonyatosan hullik", akkor fontos lenne minél előbb megtalálni az okát, és nem csak a hajkoronád miatt. (De mondjuk nyilván azt sem szeretnéd megvárni, hogy feltűnűen kiritkuljon.)


Lehet, hogy már egy vérvételből is sok minden kiderülne, és azért le tudod győzni a vérvételtől való félelmedet, ha akarod. (Villámgyorsan túl leszel rajta; elfordítod a fejedet, ha nem akarsz odanézni, és nem túlzás, hogy kb. annyit érzel, mint egy szúnyogcsípés, mert a mai tűk roppant vékonyak, a nővérkék meg ezt csinálják egész nap, így nagyon ügyesek és rutinosak.:-)

2014. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vérképet nem ártana csináltatni, ami még eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy a tél miatt van? Nekem decemberben minden évben elkezd hullani kb. 2 hónapig tart. Én is végigmentem ezeken a vizsgálatokon, de kiderült, hogy csak a téllel nem kompatibilis a hajam.
2014. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Holnapután el fogok nézni a háziorvosomhoz is, mert sajnos holnap délelőtt rendel. A fogaimmal nincs semmi baj, hiszen 1 héttel ezelőtt volt fogászati rendelés az egész osztálynak és azt mondták, szépek a fogaim.

A tél miatt eddig soha nem hullott, de remélem, hogy ennél nem is nagyobb a baj!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2014. jan. 26. 19:40
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltam a körzeti orvosnál és vértvételen is. Sajnos a körzeti orvosom egy kicsit bunkó és emiatt tartottam is attól, hogy nem vesz komolyan. Hát tulajdonképpen így lett, de szerencsére kaptam beutalót tőle. A véreredményben a vasam pont jó, más két anyag lett + és egy -, de nem nagy különbséggel, szóval azt mondta, hogy ne képzeljem be magamnak a hajhullást. Felírt nekem hajszeszt, amit el is kezdtem használni. Egy kicsivel jobb lett, valamint vettem hajvitamint is és már egy hete szedem. Valamivel kevesebb hullik, de el fogok még látogatni a hajszakértőhöz is.
2014. febr. 10. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:
menj fogorvoshoz is!! rossz fog is okozhat ilyet! (még , ha nincs tüneted)
2014. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!