Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dienille fogamzásgátló?

Dienille fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki szedte közületek,mik a tapasztalai?

Pattanásokra,ill.arra írta fel,hogy beállítsa a vérzésem,ugyanis nem állt még be,pedig 18 éves vagyok.



2018. ápr. 26. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Fogamzásgátló szedése alatt nincsen menstruáció,pont az a lényege.

Nincs peteérés,így érdekes lenne,ha menstruáció lenne..

A fogamzásgátló tabletta mesterséges hormonokat tartalmaz,amik szabályozzák a vérzést,ezt hívják megvonásos vérzésnek.

Tömöd magadba 21 napig a hormonokat,aztán 7 napig megvonod magadtól őket,így az alatt a 7 nap alatt jelentkezik a vérzésed,ezért hívják "megvonásos vérzésnek".


Az orvos jó pénzt kap azért,hogy neked,meg még millió tudatlan,tájékozatlan tininek felírja minden bújára-bajára a fogamzásgátlót.

És még el is hiszed,hogy segít..


Ha nagyon pattanásos vagy,akkor változtatni kell az étrendeden,meg cinket kell szedni,az jót tesz neki,plusz bőrgyógyász is segíthet a kezelésében.


Ha még 18 évesen nem szabályos a menstruációd,akkor is a kivizsgálás a megoldás,nem a tünetek elnyomása fogamzásgátlóval.


Itt vannak a mellékhatásai,ezeket tapasztalatok alapján foglalták össze a tájékoztatóban:


"Fejfájás,migrén,hasi fájdalmak,emlőérzékenység-,és fájdalom,émelygés,pattanásos bőrgyulladás,kiütés,hajhullás,húgyuti fertőzések,petefészek ciszták,a hüvely gombás fertőzése,testsúlyváltozás,áttöréses vérzés,szemészeti panaszok,stb."

2018. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elsővel teljesen egyetértek. Erre nem fogamzásgátló kellene, hanem egy alapos kivizsgálás egy endokrinológusnál. A fogamzásgátló nem állítja be a vérzést, hanem kikapcsolja, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Szóval ha abbahagyod, minden ugyanolyan sz@r lesz. Csak a nőgyógyásznak ez kényelmesebb, minthogy rendes vizsgálatokra küldjön. Kozmetikus látta már az arcodat?
2018. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Évek óta járok kozmetikushoz,bőrgyógyászhoz is.

Voltam mindenféle kivizsgáláson,szintén.Sok gyógyszeres,krémes,mindenféle kezeléseim is voltak,de sajnos hiába.

2018. ápr. 27. 06:44
 4/13 anonim ***** válasza:

A diétát is próbáltad már?A tejtermékeket el kellene hagyni.

Milyen vizsgálatokon voltál?

Bocsi,hogy rákérdezek,de van rajtad esetleg súlyfelesleg?

Vagy éppen nem vagy túlságosan sovány?

2018. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sportolok,nasizni nem nasizom,a cukros üdítőket elhagytam,a tejtermékeket szintén.

Bőrgyógyász,nőgyógyász.:)

Az eredményeim mindig jók voltak,nem volt semmi baj velük,hála istennek:)

2018. ápr. 27. 20:39
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja,súlyfelesleg pedig nincs rajtam.vékony sem vagyok.:)
2018. ápr. 27. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Akkor már csak az endokrinológia maradt hátra.

Hátha ott kiderül valami.

De az mindenesetre jóhír,hogy eddig minden negatív.:)

2018. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg is fogom ejteni ezt a vizsgálatot is,köszönöm ! :)
2018. ápr. 27. 22:35
 9/13 anonim válasza:
Csak hogy valami pozitívat is írjon valaki a fogamzásgátlóról. Én 19 éves korom óta (4 éve) szedem a Dienille-t és szintén a pattanásos bőrömre lett felírva, amivel 15 éves korom óta hiába küzdöttem. Voltam bőrgyógyásznál, endokrinológusnál is, diétáztam is, évekig megvontam magamtól a cukrot, a nagyon zsíros dolgokat, mindenféle kencét kipróbáltam, de semmi se segített. Végső elkeseredésemben kezdtem el szedni a fogamzásgátlót, és 3 hónap alatt teljesen rendbe hozta a bőrömet. Nem csak az arcomról, de a hátamról és a fenekemről is teljesen eltűntek. A vérzésem nekem ugyan nem volt rendszertelen, de iszonyatosan fájt, sokszor volt alatta hányingerem, lázam, de ezek is teljesen elmúltak. A szedése számomra semmilyen negatív mellékhatással nem járt, nem fáj a fejem, se a hasam, nem hullik a hajam, stb. Persze mindenkinek mást hozhat elő, lehet csak szerencsés vagyok, de szerintem ha semmi se használt neked eddig, érdemes megpróbálni.
2018. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy leírtad a tapasztalatodat!Főleg,hogy Te nem tapasztaltál hajhullást.

Mindig is ettől tartok a legjobban.:)

2018. máj. 3. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!