Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szokatlan nőgyógyászati...

Szokatlan nőgyógyászati tüneteket tapasztaltam, esetleg valaki találkozott hasonlóval? (Bővebben az alábbiakban, kicsit hosszú lett )

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál már jártam a tünetekkel, és rendesen megvizsgált, hüvelyi ultrahangot is végzett, de sajnos nem talált semmi rendelleneset, így megoldás a mai napig nincs. Hozzátok fordulnék segítségért, mert nagyon aggaszt ez a dolog, és amíg nem jutok el egy másik orvoshoz, szeretnék kicsit tájékozódni.


4 éve fogamzásgátlók szedek, a menstruációm pedig a bogyó előtt és után is rendre megjött a 28. napra.

- az utolsó előtti periódusom előtt folyamatos szúró fájdalmat éreztem a bugyivonal magasságában (egyáltalán nem olyan, mint a menstruációs fájdalom!!) , de mindig vagy csak a jobb, vagy csak a bal oldalon.

- ezt követően a mezeszem hihetetlenül rövid volt, a megszokott 4-5 helyett másfél nap.

- a fájdalom fokozódott, így ellátogattam a nőgyógyászhoz

-azóta volt még egy menstruációm, az normális volt, el is múlt, azonban 4-5 napra rá nagyon gyenge vérzés jelentkezett, ami eddig még sosem fordult elő (pecsételő vérzésem se volt a tabi miatt soha), és az éles szúrkáló fájdalom visszatért.


Terhességi tesztet végeztem néhány hete, de negatív lett. Számomra is furcsa a jelenség, de ha esetleg más is találkozott már a fent említett tünetekkel, hálás lennék, ha megosztaná velem a tapasztalatait. Elég ijesztő a számomra ez az egész, mert soha nem volt gondom a menzeszemmel, és kezd elviselhetetlen lenni a fájdalom. Köszönöm előre is!



2018. máj. 20. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, fogamzásgátlót szedsz. Nincs menstruációd, csak megvonásos vérzésed, amit a bevitt hormonok irányítanak. Teljesen normális, hogy a vérzésed rövidül. A fogamzásgátló elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így a vérzés során egyre kevesebb válik le, egyre kevesebb lesz maga a vérzés is.


A köztes vérzés egyszeri alkalommal normális. Előfordul.


A fájdalom viszont valószínűleg a fogamzásgátló miatt van. Mivel azt írtad, a doki nem talált szervi bajt, én erre tippelek.

2018. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, gyógyszert kéne váltanod.
2018. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!