Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne letenni a...

Érdemes lenne letenni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Hatalmas dilemmában vagyok. Azért kezdtem el szedni, mert ciszta műtétem volt (18 centi) és az orvos szerint meg kell gátolni a peték megérését, hogy ne legyen mégegy. A jobb oldali petefészkem ki is vették. Három hónapig kell szednem a tablettát, ami lassan lejár. Szerintetek érdemes tovább szedni?


(Funkcióját nem nagyon látom, mert most nem élek nemi életet, viszont fiatal vagyok, 20 éves, és nem vagyok biztos benne, hogy a szervezetemnek jót tenne akár a tabi elhagyása, akár a tovább szedése. Ja és orvoshoz is menni fogok kontrollra, ahol rá fogok kérdezni, de szeretném hallani mások véleményét is. :))


2018. máj. 26. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így nincs értelme szedni. Feleslegesen ne mérgezd magadat.
2018. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt kizárólag az orvos fogja tudni neked megválaszolni,azért a ciszta az nem játék.

Amíg nem érsze el az orvoshoz,addig szedd,aztán majd ő megmondja,hogy szükséges-e a továbbiakban is.


Ha azt mondja,hogy már nem kell szedned,akkor semmiképpen ne folytasd,ne mérgezd magad.

2018. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem orvost kérdezz meg erről! Ha ő azt mondja szedd tovább a ciszta miatt, akkor folytasd. Ha úgy gondolja nem kell, döntsd el te: van e alakulóban kapcsolatod, ami miatt érdemes lenne folytatni, mert jobb “feleslegesen” szedni pár hónapig mint letenni és újra elkezdeni, az sokkal nagyobb csapás a szervezetednek. Kapcsolat ha meg nincs kilátásban és a doki szerint sincs szükség rá akkor én a helyedben hagynám, mert tényleg felesleges.
2018. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával, június óta szedek fogamzásgátlót. Nekem is azt mondta, hogy jót tenne, de én csak azért mentem bele, mert van párom, így legalább van értelme.
2018. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen cisztád volt. Szövettan mit ír? A funkcionális cisztákat sok esetben tényleg megakadályozza a tabletta szedése, bár egyébként sem tényszerű, hogy kiújul. Ha mondjuk egy dermoid cisztád volt, az nem hiszem hogy összefüggésben áll azzal, hogy szeded vagy sem.
2018. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!