Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 cm-es ciszta a petefészekbe...

10 cm-es ciszta a petefészekben. Ez ugye nem rák?! Az orvosok azt mondják, hogy nem tudják!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mostmár nagyon félek és megmondom őszintén hogy kivagyok már ettől az egésztől! Ha volt ilyenetek vagy hasonló, nektek, veletek mi történt?!

Én 29 éves vagyok, még nincs gyerekem. 2 és fél éve hazasodtam azóta szeretnénk babát. Tavaly januárban teherbe estem, és az első babás vizsgálatkor megtalálták az akkor 6 centis cisztamat ami a petefészekben volt. Akkor azt mondták semmi para, a terhesség elorehaladtaval majd összemegy. Sajna ehelyett elvetéltem a 11. Héten. 3 hónappal később voltam ellenőrző vizsgálaton, a ciszta kb ugyanakkora volt. Nem foglalkoztam vele többet, mert mindenki csak legyintett rá. Azóta eltelt 9 hónap még mindig nem lettem terhes, de utóbbi időben furán fájdogált a hasam, leüléskor, biciklizéskor, torna közbe... Így vissza mentem a dokihoz, aki beutalt a helyi fő kórházba. Volt CT, UH, vérkép... Mondták, hogy a ciszta mar 10 centis, és két rekeszből áll. A tumormarkerek közül a CA125 51.7 u/ml, ami magas. A doki azt mondta hogy igazából nem tudja hogy mi van a cisztaban, de kiműtik, és műtét közbe majd kiderül. Július 2.-ra kaptam időpontot, de ez a hülye nagy bizonytalanság kicsinál. Sajna anyám családi ágán nagyon sokan rákosak voltak vagy abba haltak meg, félek hogy velem is ez történik...



2018. máj. 30. 05:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos tényleg csak a műtét után lehet biztosat mondani. Lehet egyszerű petefészek cysta, elég gyakori jelenség, de sajnos a petefészek daganatokra is jellemző, hogy cystás a szerkezetük. A szövetet majd szépen mikroszkóp alatt megvizsgálják, hogy hogyan néznek ki benne a sejtek, az alapján kiderül majd, hogy pontosan mi ez. Ha semmiség is érdemes volt kiszedni, mert jó nagy és összenyomhatja a petefészkedet, meg ugye panaszokat is okozott. Ne fesd az ördögöt a falra, addig teljesen felesleges ezen járatnod az agyad míg nincs szövettani eredmény. Légy erős és tarts ki! :) Tudom, könnyű ezt mondani és sajnálom, hogy ezen keresztül kell menned.
2018. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodj meg, nem szabad a legrosszabbra gondolni. Ez tényleg majd a műtét során és utána derül ki, hogy pontosan milyen ciszta. Én őszintén csodálkozom, hogy a 6 centiset csak így hagyták, már azt meg kellett volna műteni. Nekem is 6-7 centis volt annó és mondták, hogy ezt azonnal műtsük meg, mert nagy és nehogy károsítsa a petevezetéket. Én bár nem vagyok orvos, de le merném fogadni, hogy a ciszta miatt nem esel teherbe, hisz ez nagyon nagy méretű már :/ Kitartás!
2018. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekem amikor petefeszek cisztam volt a doki ultrahang alapjan siman meg tudta allapitani h rosszindulatu vagy csak egy “sima” cisztarop van szo. De lehet tumor markereket nezetni verbol, es abbol mar kiderul, ha rosszindulatu a dolog. Legalabbis nekem ezt mondta anno. Nekem 4cm es volt. Es felszivodott par menstruacio utan.
2018. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A CA125 magas szintje az endometriozist is jelentheti, és az is járhat cisztával (nekem ilyen volt). Viszont biztosat az orvos tényleg csak műtét után tud mondani.

Eszel bio ételeket ?

2018. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A CA125 emelkedése tulajdonképpen elég sokféle tumor esetén bekövetkezik, szóval igazából nem specifikus szűrőteszt, inkább terápia monitorozására használható, a szövettan viszont többet mond. Egyébként osztom az utolsó véleményét, egy életmód és étrendváltás viszont nen árthat, ha addig is kezdeni szeretnél magaddal valamit :)
2018. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával, az egyik 5, a másik 3 centis volt. A doki nekem mondta, hogy jóindulatú, de azért én is elmentem vérvételre, ahol kiderült, hogy nem rosszindulatú. Persze, tényleg csak a műtét után derül majd ki a szövettanból, hogy mi a helyzet.


Ne aggódj, megműtenek, minden rendben lesz. Pár hónap múlva jönni fog a baba. :)

2018. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy erről bármiféle véleményt lehessen alkotni, nem ártana tudni a pontos ultrahang leletet.
2018. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hozzászólást! Igyekszem megnyugodni, és türelemmel várni a műtétet, de sajna nem túl egyszerű...

Próbálok hinni benne hogy tényleg csak ciszta, endo...


Nagyjából 2 éve nagyon egészséges életmódot folytatok, rengeteg zöldségeket eszem, no alkohol, no pia, mozgok is sokat. Amióta gyereket szeretnénk, nagyjából azóta igyekszem amennyire csak lehet. Viszont aggódós, stresszes, szorongós tipus vagyok alapvetően. Olvastam valahol hogy ennek köze lehet ahhoz, hogy hajlamosabb legyek a cisztákra, de nem tudom hogy ez csak duma vagy tényleg igaz lehet-e.

2018. máj. 31. 08:21
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor ideje belülről is változtatnod kicsit. Én hiszem, hogy a lelki problémák, a stressz minden betegség kialakulásában közrejátszik. Reméljük a műtét után megnyugodhatsz és el tudsz engedni minden feszültséget.
2018. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Van benne valami, hogy a stressz és a szorongás közrejátszhat a kialakulásában. Én 3-4 hónapig szorongtam, mindenen görcsöltem, utána derült ki a ciszta.

2018. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!