Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 cm-es ciszta a petefészekbe...

10 cm-es ciszta a petefészekben. Ez ugye nem rák?! Az orvosok azt mondják, hogy nem tudják!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mostmár nagyon félek és megmondom őszintén hogy kivagyok már ettől az egésztől! Ha volt ilyenetek vagy hasonló, nektek, veletek mi történt?!

Én 29 éves vagyok, még nincs gyerekem. 2 és fél éve hazasodtam azóta szeretnénk babát. Tavaly januárban teherbe estem, és az első babás vizsgálatkor megtalálták az akkor 6 centis cisztamat ami a petefészekben volt. Akkor azt mondták semmi para, a terhesség elorehaladtaval majd összemegy. Sajna ehelyett elvetéltem a 11. Héten. 3 hónappal később voltam ellenőrző vizsgálaton, a ciszta kb ugyanakkora volt. Nem foglalkoztam vele többet, mert mindenki csak legyintett rá. Azóta eltelt 9 hónap még mindig nem lettem terhes, de utóbbi időben furán fájdogált a hasam, leüléskor, biciklizéskor, torna közbe... Így vissza mentem a dokihoz, aki beutalt a helyi fő kórházba. Volt CT, UH, vérkép... Mondták, hogy a ciszta mar 10 centis, és két rekeszből áll. A tumormarkerek közül a CA125 51.7 u/ml, ami magas. A doki azt mondta hogy igazából nem tudja hogy mi van a cisztaban, de kiműtik, és műtét közbe majd kiderül. Július 2.-ra kaptam időpontot, de ez a hülye nagy bizonytalanság kicsinál. Sajna anyám családi ágán nagyon sokan rákosak voltak vagy abba haltak meg, félek hogy velem is ez történik...



2018. máj. 30. 05:07
1 2
 11/18 anonim válasza:
Fogysz a sulyodbol? Mert az pl rosszindulatu daganatra/cisztara jellemzö... de biztosat nalam is csak mütet utan hetekkel tudtak megmondani, hogy mi a baj. Nalam sajnos rosszindulatu Volt, de tenyleg ne idegeskedj!!!
2018. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Dóri84 ***** válasza:
Tudom, min mész keresztül! Nekem kisfiamnál találtak áprilisban heredaganatot. Ráadásul képzeld, nekünk első ultrahangon azt közölték h ez nagyon vslószínű h rosszindulatú. Teljesen kikészültünk! Rá 2 napra hívott az orvosunk h az összes tumormarker jó, rá egy hétre megműtötték. Műtét közbeni szövettan negatív lett. Majd jött az egy hónap várakozás és majd megőrültünk a félelemtől, de picikénk előtt erősnek kellett lennünk, hiszen ő jól volt és vidám volt végig. Aztán jött a szövettani eredmény: negatív, jóindulatú góc volt. Végig imádkoztunk, végig pozitív energiák felé fordultunk. Elfogadtuk, hogy most ez van, és hittünk! Hittük, hogy jo lesz minden. Hihetetlen ereje van az imáknak! Most egészséges a 6 ébes picikém és csak szeptemberben megyünk kontrollra. Azt tudom neked ajánlani, hogy fordulj a hit felé, maradj pozitív, mert a legrosszabb helyzetekből is visszafordulhat minden jó felé! Kitartás!
2018. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szorítok !🙏🏻
2018. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia hogy vagy?
2018. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nos, a műtétig úgy döntöttem hogy nem olvasok semmit a neten a témáról, mert kikészültem volna. Beletemetkeztem a hobbimba, hogy minél inkább eltereljem a figyelmemet ami bevált.

2.-án műtöttek. Mint kiderült ez nem kétrekeszes ciszta volt, hanem konkrétan 2 ciszta. A műtét jól sikerült, csak azok a fránya gázok, az keseritette meg az első 2 napomat. Konkrétan annyira fájt a hátam egészen a nyakamig hogy majd betojtam. Minden lélegzet vétel kinkeserves volt. Ez csak szép lassan múlt el. Én 4 napot voltam a kórházban, aztán hazaengedtek. Ma voltam kontrollon, es a doktornő közölte hogy minden rendben a cisztaval, nem volt rákos, endometriozis ciszták voltak. A petefeszkeim nagyon szépek, már latni bennük hogy növekednek az új tüszők. Doktornő arra biztatott hogy akciozzunk (persze még ne túl hevesen), ha baba lenne minél hamarabb az lenne a jó, mert amúgy is szeretnénk na meg mert a terhesség megvedene a kiujulastól.

Visszatérve a korábbi gondolatra, miszerint a stressz okozhatja-e ezt... Végülis nem tudom, de megprobalom magam lelkileg jobban helyrehozni (pánik betegséggel ez nem mindig egyszerű).

Egyenként még a hasam olyan pufinak érzem / látom... Azt hittem műtét után majd össze megy, de még nem.

Lehet vissza fogok még jönni ide, hogy leirjam mi hogy alakul, hátha a jövőben valaki számára hasznos lehet.

2018. júl. 10. 14:31
 16/18 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden jól ment. Mielőbbi jobbulást és gyermekáldást kívánok! :)
2018. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) és mindenki másnak is köszönöm a kommenteket!
2018. júl. 11. 03:06
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi ujsag veled azota kerdezo?
2022. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!