Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kimaradt két fogamzásgátló...

Kimaradt két fogamzásgátló tabletta és most vérzek. Nagy a baj?

Figyelt kérdés
A dokim mondta,hogyha vérzek az jó jel,mert legalább nem estem teherbe. De az lenne a kérdésem,hogy mivel ez a kimaradt két tabletta kimaradt meddig fogok még vérezni? Egész hónapban,össze-vissza vagy esetleg csak pár nap?

2018. máj. 30. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Jóhogy vérzel, hiszen nem vitted be a hormont, így a szervezeted elindította a megvonásos vérzést. Hol tartasz most a levélen?
2018. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A dokim mondta,hogyha vérzek az jó jel,mert legalább nem estem teherbe."

Ez most hogy jön ide? Miért hagytál ki két szemet? Alap tudás: a ciklusodat a gyógyszer irányítja, ha abbahagyod, vérezni kezdesz, mintha menstruálnál. A másik dolog, hogy ilyet annyira azért nem szabad csinálni.

Miért hagytad ki, és hol jársz most a tablettában?

2018. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a manóba tudtad két napig elfelejteni bevenni?


Egyébként ez is köztes vérzés, elmúlik ugyanúgy, viszont új levéllel kezdd el újra szedni, ne folytasd a másikat, azt kénytelen leszel elkárolni. De gondolom, a doki mondta. Ha nem, akkor mondom én. :)

2018. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég én is hasonlóan jártam. Beteg voltam, sok gyógyszert kellett szednem, és egyszerűen két egymást követő nap sajnos megfeledkeztem a fogamzásgátlóról. Azt a két szemet utána már nem is szedtem be (túl sok idő telt el, mire észrevettem).

A vérzés ugyanúgy jelentkezett, mint előtte (bár én már előtte is több éve szedtem, nem tudom, ez mennyire befolyásolta), viszont erősebben volt meg, és jobban is görcsölt a hasam, illetve nehezebben állt el. Utána ugyanúgy szedtem tovább a másik levelet, és minden szépen visszaállt.

2018. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindkét nap programom volt és habár nálam volt a tabletta egyszerűen elmaradt,nagyon feledékeny vagyok.

Amúgy a csomagban ez volt a második hét,a 4. és 5. nap maradt ki.

Tegnap kezdődött a vérzésem,de remélem hamar eláll majd.

2018. máj. 30. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Szedd végig a levelet, azt a 2 szemet pedig tedd el, hátha pótolni kell később. Minimum egy hétig védekezzetek gumival.
2018. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha ez gyakrabban fordul elő, akkor vannak hormonos spirálok, azokat nem lehet elfelejteni bevenni. (És igen, a tablettaszedés mellett most gumit is használnotok kell, mert tablettafajtától függően ebben a ciklusban nem garantált, hogy nem lesz peteérésed!)
2018. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!