Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azoktól szeretnék kérdezni...

Azoktól szeretnék kérdezni akinek már volt petefészek cisztája ( A többi lennt ) Mik a tünetei?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapban a menstruációm 1 hetet késett Emellett sargas folyásom volt (Nincs hüvely gombám) Aztán mielőtt megjött szúró fájdalmat éreztem a jobb petefészkemnél És ez egyre csak erősödött Miután megjött kevésbé fájt de ugyan úgy éreztem ezt a fajdalmat Most a menstruáció vége felé tartok már nem fáj

Ez lehet petefészek ciszta, vagy ha az is volt eljöhetett a vérrel együtt? Vagy forduljak orvoshoz?



2018. máj. 31. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nőgyógyàsz! Jobbulást!
2018. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tavaly januárban műtöttek petefészekcisztával. Két egymást követő hónapban kapkodtam a gyógyszereket, semmi nem hatott, olyan erős, görcsös fájdalmaim voltak. Ráadásul elég erősen véreztem. A harmadik alkalmat már nem vártam meg, elmentem dokihoz.


Nálad nem biztos, hogy ez a helyzet, de mindenképp menj el vizsgálatra.

2018. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem tegnap derült ki, hogy van egy 4 centis, bevérzett tiszta a jobb petefészkemben. Nekem teljesen kimaradt a menstruációm, nem csak késett, utoljára április 5-én jött meg. Simán lehet, hogy vérrel távoott, vagy egy része felszívódott, és kisebb lett, de nem láunk a petefészkedbe, biztosat csak a nőgyógyász tud mondani. Engem is itt nyugtattak, hogy biztos az érettségi stressz miatt késik, ne aggódjak, én meg hittem nekik. Aztán egyik nap egész nap annyira szúrt a petefészkem körül, hogy alig bírtam járni, és rászántam magam a nőgyógyászra. Te is tégy így, jobb félni, mint megijedni. Kívánom a legjobbakat!
2018. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha menzesz végére elmúlt a fájdalom, valószínűleg csak ún. corpus haermorrhagicumod volt. Amikor a petesejt kiszabadul a petefészekből, akkor a helye bevérzik, majd kialakul a sárgatest. Előfordul, hogy picit nagyobb a vérzés az átlagosnál és egy ilyen vérrel teli kisebb-nagyobb ciszta alakul ki, ami aztán szépen felszívódik.

Elég gyakori jelenség.

2018. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

PCOS-em van

Sokszor érzek olyan erős fájdalmat a petefészkemnél, mintha kést vágnának bele, volt olyan, hogy 57 napra jött meg a menstruációm, de általában mindig késve jön, nagy mennyiségű és fájdalmas, erős görcsökkel + nagyobb vérdarabokkal jár

Volt olyan is, hogy a tünetek majdhogynem megegyeztek a terhesség tüneteivel

2018. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!