Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj hogy ennyit késik a...

Baj hogy ennyit késik a menatruációm? Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
16/l vagyok, kb 2 éve menstruálok és az elején nem is néztem mikor jön meg, de egy ideje felfigyeltem rá (már legalább fél éve), hogy mindig később jön meg 1 hónapnál. Most pl 15 nap késésnél jár kb, eddig ez a legtöbb. De a melleimet kétszer akkorának érzem és fájnak. Ilyen fehér valami szokott folyni, az normális? Beszéltem anyával hogy sokat szokott késni és mondta, hogy neki is ilyen volt, elment orvoshoz és nem tudtak semmit se csinálni vele. Valamint nagyon pattanásos az arcom, ez összefüggésben lehet? Meg mióta nyár van úgy ézem fel van puffadva a hasam, mintha “kerekedett” volna, terhes tuti nem vagyok mert szűz vagyok.

2018. jún. 21. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt kellene kiszámolni, hogy hány naposak voltak a ciklusaid az elmúlt 1 évben. Majd átlagolni. Így tudnád mihez viszonyítani. Az is lehet, hogy nem is késik ennyit, csak rosszul számolsz. Amúgy ha tényleg 15 napja késik, az sem gond. 16 évesen pár hónap késés is belefér, még fiatal vagy. De a ciklusaidat mindenképpen számold ki. Már ha eddig vezetted egy naptárban, és van lehetőséged visszanézni, mikor voltak a menstruációid első napjai.


A fehér valami fehérfolyás. Tisztítja a hüvelyt, és véd a fertőzésektől. Teljesen normális, szinte minden nőnek van egy bizonyos menyiség minden nap a bugyijában. A ciklus során változik az állaga és a mennyisége. Ha zavar, tehetsz be tisztasági betétet. Én nem szoktam, engem idegesít a betét. Kevés a folyásom, azt meg kiszedi a mosógép.


A pattanások a tinikorral járnak. Ha zavar, menj el kozmetikushoz.

2018. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

a pattanás lehet kaja miatt is, pl lánytesom nem birja a tejet stb.. amig evett naon sok pattija volt, most sokkal kevesebb, 3-4kb ami nem is eszreveheto ha nem nezed nagyitoval...

menj el allergiatesztre és hátha segit

gondolom tul sok pattid van azert irsz ide


én stroym h mitol multak el(lehet h nem)

nekem kb 2 pattim van az arcomom (17/f, tobb nem is volt régota)

de tudni kell h tej+tojás allergiam volt(12évesen derult ki, nem erdekelt majd 14 eves koromtol: nem ettem tejet+tojást(inni se), 3 evig, teljesen kitisztultam,

ezutan, hirtelen fogytam, kondizas+csomo kaja mellett, kiderult h B12 hianyom van (orvosok nagyresze nem szereti kiirni h csinaljak meg a vizsalatot h miert nemtom, pedig elvileg konnyu-tesom orvosnak tanul)


de nekem szerencsem volt a veszprémi korhazban az allergias dokinovel (az h pontosan mi..., gyerekosztalyon 50+kb, és foorvos aszem), és utana B12szuri, és elmult az allergiam is, az h B12-tol-e kitudja, de lenyeg h keves a pattim, és h ha belegondolsz a patti egy olyan dolog amit a tested kiakar dobni vagyis baj van..

2018. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kb egy éve voltam allergia teszten, akkor még nem jelezték az adatok, hogy allergiás vagyok, de nagyon sok kajára mondták hogy akár még allergia is kialakulhat. Én is gondolkodtam, hogy el kéne menni megint, mert a hasam is lehet azert van felpuffadva meg azért fáj néha mert nem bírja a kajákat amiket eszek.
2018. jún. 22. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!