Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 45 évesen rendszeres a menstru...

45 évesen rendszeres a menstruációd?

Figyelt kérdés

nekem 24 napos ciklusaim vannak, kíváncsi vagyok ez mennyire átlagos..

Az orvos csak legyint, h normális ez már


2018. júl. 2. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem szoktam számolni s felírni a dátumot, de huszonpár nap lehet, ami teljesen normális. 42 leszek hamarosan. 30 éve hasonló hosszúságú a ciklusom, persze ez-az képes változni (pl. a vérzés erőssége), ami szintén normális.


Mi az, hogy "normális ez már"? Akármikor lehetnek 24 napos ciklusok, egészen fiatalon is... A 28 nap mindössze az átlag, de több nap eltérés is teljesen normális, az egész termékeny élet folyamán, legjobb tudomásom szerint.

2018. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kor előrehaladtával rövidülHET a ciklus, és a 24 nap még teljesen jó. 21 alatt már nem, szóval ha esetleg lecsökkenne az alá, akkor menj megint dokihoz. (Ha pedig arra is legyint, akkor keress másikat.)
2018. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért? Előbb utóbb teljesen elmúlik és ez nyilván nem egyik pillanatról a másikra következik be.
2018. júl. 3. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű. Sokaknál előfordul, hogy rövidül a ciklus, kevesebb lesz a konkrét vérzéses napok száma, csökken a kiürülő folyadék mennyisége. De ez nem törvényszerű.

És akárhogy is, de 21 napnál rövidebb ciklus már problémát jelezhet, nem csak női nemi hormonokkal kapcsolatosat, hanem pl. pajzsmirigyet is. Az pedig nem játék.

2018. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, de ha 45 évesen 24 nap, akkor lehet lesz rövidebb ciklus is anélkül, h gondom lenne a p.mirigyemmel.
2018. júl. 5. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, annyira nem értek hozzá. Logikus lenne, de a hormonrendszerünk olyan bonyolult, meg minden összefügg mindennel, hogy azt is simán el tudom képzelni, hogy mindenkinek van kisebb-nagyobb pm-problémája, akinek rövidül a ciklusa.

Én a helyedben "biztos, ami biztos" alapon utánajárnék adott esetben (tehát ha 21 nap alá csökken), ez mindössze egy vérvételt jelent. (Viszont a mai tudásommal már nem hagynám annyiban, ha a TSH normál értékű - ez esetben TB-alapon nem vizsgálnak tovább, pedig az esetek legalább 10%-ában kellene.)

2018. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De jó Neked! VAN egyáltalán menzeszed 45 évesen.
2018. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
rendszeres házas élet mellett ez normális
2018. júl. 9. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a házasélet? Ez ilyen személyfüggő dolog, nem? Egyeseknek házasélet nélkül is van 55 évesen is, másnak 40 évesen már rég nincs.
2018. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rengeteg mindentől függ, de biztos vagyok benne, h számít.

Volt olyan akinek elmúlt és mikor lett újra párja visszatért.

Persze nem fiatalon történt

2018. júl. 11. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!