Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jogom van elkérni a nőgyógyász...

Jogom van elkérni a nőgyógyásztól a papírokat?

Figyelt kérdés
Voltam magánorvosnál a készült rákszűrés. Összesen majdnem 15 ezret fizettem. Az orvos mondta, hogy ha megjön az eredmény, akkor értesít. Erre kaptam egy sms-t, amiben 3 szóban megírta, h jó lett a rákszűrés. Erre kértem tőle sms-ben, hogy mikor mehetnék be magáért a papírért, ugyanis mindig szeretem eltenni a leleteket. Nem is válaszol azóta sem, s elérhetetlen,más hívja, azt viszont felveszi.Most szerintetek hagyjam a fenébe a dolgot, vagy mit tegyek?
2018. júl. 18. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Én bemennék a rendelésre, és kérném, hogy fizetek, akármennyit (persze józan határok között, milliókat nem, sőt(!)(százezreket sem).

Ha megkaptam, soha nem mennék ehhez a dokihoz többet, és mindenkinek - az összes ismerősömnek - elújságolnám, sőt, terjeszteném is, hogy soha senki ne menjen X.Y.-hoz, mert mondjuk ki - ez szélhámosság.

2018. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Lehet nem doki hanem csak egy perverz :D
2018. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A saját leleteidet? Naná hogy van. Kötelessége kiadni neked.
2018. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megtekinteni biztos, hogy jogod van, sőt szerintem az a normális, ha meg is kapod.


Van egyáltalán lelet, vagy csak hasra ütésből írt egy SMS-t? Az is milyen már... SMS-ben értesíteni eredményről.

2018. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Az is milyen már... SMS-ben értesíteni eredményről."

Igaz, jelen esetben nem releváns, de pl Synclar labor csak sms ben kommunikál az eredményről. Nem ritkaság az.

2018. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem, más városban megkaptam emailben a teljes leletet, vagy bementem érte a rendelésre. Félek egy kicsit attól, hogy el sem küldte a cytológiát, de jónevű orvos, csak nem tesz ilyet. :(
2018. júl. 18. 17:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Már ha egyáltalán elvégezték azt a vizsgálatot.
2018. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, jogos van hozzá.
2018. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jogos van hozzá. De mivel a magándokik többsége is a kórházba viszi a citológiát (csak fizet érte) a kórházban is ki tudod kérni a mikrobiológiai laborban. Nálunk legalábbis így van, hogy ott IS ki lehet, de a doki ia odaadja ha kérem. Másrészről az sms dolog tök oké, szerintem jobb mint az email, elvégre gyakrabban nézi az ember. Itt a városban van olyan magán orvosi centrum, ahol smsben foglalsz/kérsz időpontot és ott kapod meg a visszaigazolásokat is
2018. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 7-sel, lehet, hogy nem is ment a minta a laborba, csak benyelte a pénzt.
2018. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!