Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem kezel a nőgyógyászom?

Miért nem kezel a nőgyógyászom?

Figyelt kérdés

Elmentem hozzá a következő tünetekkel: hüvelyégés, fehérfolyás, ilyesmik.

Levette a kenetet, ami utolag kiderülve citológia volt: P3 (LSIL CIN1)


Ma visszamentem hozzá, azt reméltem kapok valami gyógyszert vagy lényegében bármilyen információt, de túl nagyravágyó voltam: még egy jó szót sem kaptam...

Le akart venni kenetet HPV tipizálásra, mondván addig nem tud kezelni. Nem vette le a kenetet, mert 25 ezer lett volna mindennel együtt és én annyit nem vittem.

Nem kellett volna valami gyógyszert kapnom? A citológiai lapomon a citológus annyit jelölt be, hogy kontroll OC 3 hónap múlva. HPV tipizalas nincs bejelölve.

Miért nem adott gyógyszert és miért nem tipizál a következő P3 után? Miért nem foglalkozik a tünetekkel?

Érdemes nekem megtartanom ezt a nőgyógyászt?


2018. aug. 3. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Menj másik dokihoz.
2018. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a minosegu szolgaltatast az sztkban is megkapnad, INGYEN. Tehat vagy visszamennek oda, vagy lecserelnem a dokim surgosen!
2018. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Itt van ezeknek a jelentése:

P3 = Gyulladás van vagy rákmegelőző állapot gyanúja áll fenn. A vizsgálat ismétlése illetve HPV szűrés javasolt. Egy P3-as lelet még önmagában nem indokol műtétet, de szoros orvosi megfigyelés és kontroll szükséges!

LSIL= enyhe fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 1) (intraepitheliális= felhám alatti)

A CIN besorolás súlyos fokú sejt elváltozás biopszát (szövettani anyagvételt) tesz szükségessé. Ez a méhszájból szövet kimetszéssel történik. A biopszia eredményét CIN-ek jelzik, ezek azt mutatják, hogy az atípusos sejtek a méhnyak hámjának mekkora részét érintik. A méhnyak sejtjeinek rendellenes fejlődése alapján enyhe (CIN1), mérsékelt (CIN2) és súlyos (CIN3) fokozatokat különböztettek meg.


A CIN 1 elváltozás még nem tekinthető a méhnyakrák megelőző állapotnak, de fokozott ellenőrzés indokolt.


Tehát nem tud neked gyógyszert adni, mert nem tudja, mi bajod! El kell menned HPV szűrésre, utána tud téged kezelni. Ha nem tudod kifizetni a 25 ezer forintot, akkor menj el a nőgyógyászatra, ahol ingyen megcsinálják ezt. Szerintem ez az orvos nem tett semmi rosszat. Csak nála ez pénzbe kerül!

2018. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Tavaly nekem is P3-mas lett a citológiám és a HPV gyanút is bejelölték a leleten.Nekem is három hónap múlva kellett visszamennem,de kaptam Dalacin krémet.Meg csinált a doki egy HPV tipizálást.Úgy tudom,hogy,ha kétszer egymás után merül fel a HPV gyanú,akkor sztk-ba ingyen megcsinálják a tipizálást.De komolyan nem értem az ilyen orvosokat,hogy,ha nem adnak semmi gyógyszert,akkor mitől várják,hogy 3 hónap múlva jobb legyen az eredmény.
2018. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2023. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!