Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezdjek el így probiotikus...

Kezdjek el így probiotikus kezelést?

Figyelt kérdés

Antibiotikumot szedek, és közben hüvelyfertőzés miatt is végzek kúpos kezelést. (mindkettőről tud az orvos). Bár nem említette, de gondolom utána kellene egy ph helyreállító kezelés, viszont miután befejezem a hüvelykúp használatát, három napra rá meg fog jönni.

Érdemes így elkezdeni probiotikus kúp használatát?



2018. aug. 29. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. 3 napig használod, utána menzesz alatt szünet, majd a maradékot menzesz után.
2018. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

És mindegy milyet, vagy van ami jobban bevált?

Canesflorra gondoltam.

2018. aug. 29. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, bár amíg ki nem ürül az antibiotikum, addig a probiotikum is hatástalan.
2018. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig a Gynophilus és a Lactofeel vált be. A Gynophilus árban kedvezőbb és napközben is lehet használni, nem folyik ki.
2018. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az antibiotikumnak előbb vége lesz, mint a hüvelykúpnak, talán három nappal.

Köszönöm, utánanézek ezeknek.

2018. aug. 29. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor az jó lehet így. Mondjuk bajod abból nem lesz, ha előbb kezded el, bár azt nem tudom meddig kell használni.
2018. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó a Gynophilus és megéri elkezdeni a 15:11-es válaszoló által felsorolt előnyök miatt, illetve én ilyen esetben van, hogy meg sem várom a menzesz teljes elmúlását, hiszen a menzesz önmaga is eltolja a hüvelyi pH-t, így amikor már csak picit vérzik, beteszem a Gynophilus esti adagját.

Neked különösen jó lenne, hiszen ez a hüvelyfertőzés elleni és antibiotikumos kezelés paralell nagy csapás a szervezetedre. Minimum 2-3 hétig javasolják a bél- és hüvelyflóra helyreállítását is.

Az antibiotikumkúra alatti lenyelt probiotikum akár hatásos is lehet, ha az adott probio rezisztens az adott antibiotikumra, csak sajnos leggyakrabban a gyártó nem közli azt, hogy a probiotikumban megtalálható törzsek konkrétan mely antibiotikumokra (hatóanyagokra, nem pedig konkrét készítményekre) rezisztensek. Pedig ők is voltaképp ugyanolyan baktériumok, amik már kifejleszthettek bizonyos rezisztenciákat vagy a kutatók el tudják érni, hogy kifejlesszenek. Viszont vannak azok a probiotikumok, amik eleve nem is pusztulnak el az antibiotikumtól, miután ők maguk nem baktériumok, de ugyanúgy támogatják a bélflóra helyrejöttét, mint pl. saccharomyces boulardii.

2018. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!