Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki mit használ? Betét vagy...

Ki mit használ? Betét vagy tampon?

Figyelt kérdés

Mindig a vita itt hogy ki mit. Közvélemény kutatás! :)

Esetleg indokold meg miért.



2018. aug. 29. 17:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Eddig mind a kettőt használtam. A tampon arra jó, mert tudok sportolni, úszni, erdőben mászkálni, akár a második nap is, nem vonom fel a vadak figyelmét, ahogy már egyszer megesett, egyedül túráztam hétköznap a velencei hegységben, és ott termett előttem a semmiből ( először csak a csörtetést hallottam) egy óriási szarvas, hangosan beszéltem a kutyámhoz, nagyon be voltam szarva, tipródott az állat, az egyik lábáról a másikra állt, és szó szerint forgott a szeme az idegességtől, és a zavartól, hiszen azért mégis csak ember szagom van... A kutyámhoz beszéltem, és lassan elsétáltam előtte ( kb 5-6 méterre állt az turistaút mellett) visszajöttünk az erdőből. De az a visszaút 3 kilométer, volt életem leghosszabb útja. Bocsi, hogy ezt leírom, de jó ha tanul ebből valaki. Én tudtam, hogy menstruációkor, vattával, betéttel nem igazán jó egyedül túrázni, de akkor aznap egyszerűen túl szétszórt voltam, és elfelejtettem. Megúsztam a szarvastámadást, az állat ugyanúgy tűnt el, ahogy feltűnt előttem.


Na visszakanyarodva a témára: A betét csak azért kell, hogy biztosan ne ázzak át, ha nem tudnám még időben kicserélni. Erdőbe meg azért inkább akkor megyek egyedül, amikor már nem olyan erős a vérzés, mert azért ez az "élmény" erősen bennem él.


Viszont a tampon negatív oldala, és most már csak o.b-t fogok használni, hogy a legutóbbi menstruációmkor, ahogy az utolsó is írta, fent maradt a tampon. A madzag eltűnt, és bárhogy próbáltam, el tudtam érni, de nem tudtam kivenni, szóval mennem kellett este a kórházba, ahol pik-pak kivette ugyan az orvos, és zavaromat látva nagyon kedves volt, és mondta, hogy semmi baj nem történt. De, azért nagyon kellemetlen volt, végig amíg beértem kocsival kb 40 perc, minden lejátszódott bennem, már a fájdalmat a gyomorszájamnál, a gyomorideg miatt is beképzeltem toxikus sokk szindrómának. Több, mint 30 éve menstruálok, és most először történt meg velem, szóval a nagy számok törvénye alapján, már többet nem fog :)

2018. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%

Azért szokott vita lenni, mert az ilyen választós kérdéseknél mindig megjelenik valaki, aki nem a saját véleményét mondja el, hanem kijelenti, hogy amit ő preferál, CSAKIS és kizárólag az a jó, és minden más sz**, és aki máshogy gondolja, az hülye.

A betét sokaknak baromi kényelmetlen és egy rossz mozdulatnál már szivárog akkor is, ha 80%-a még üres, plusz sportoláshoz, strandoláshoz, meg csomó tevékenységhez nem lehet használni. Ettől még sokan szeretik.

A tampon meg valóban benn tartja a vért, és igen, volt már több baleset abból, hogy a "tulajdonosa" elfelejtette cserélni, vagy úgy egyáltalán kivenni. De ez ritka, és nem azért történik, mert a tampon "mérgező", hanem mert nem figyelnek oda.

De nekem is több ismerősöm van, aki pl. fel sem bírja magának tenni, de igaz, a nagyrészük, főleg az olcsóbbak, tényleg használhatatlan. Az O.B. Silk Touchon kívül a többit valóban úgy kell feltuszkolni, hiába erős a vérzés.

Harmadik megoldásként egyébként már jópár éve megjelent a hüvelykehely, a kis szilikon csoda, ami állítólag ezerszer jobb, mint bármilyen tampon vagy betét, de valamiért még mindig nincs egy ismerősöm sem, aki használná.

2018. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom rám céloztál kedves utolsó, azért lettem lepontozva 50%-ra. A kérdező beleírta, hogy meg is indokolhatjuk miért azt használjuk, amit. Nem mondtam senkinek, hogy mit használjon/ne használjon, szimplán leírtam a véleményem, amit érvekkel alá is támasztottam. Ettől függetlenül persze mindenki azt használ, amit akar vagy kényelmes neki.

Butaságnak tartom ebben a helyzetben a lepontozásokat, mert mindeki csak a kérdésre válaszolt.

2018. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%

Sokáig betétet kizárólag, mindig paráztam, hogy mikor jön meg, szurkoltam,nehogy valami fontos programmal ütközzön, stb.

Aztán elkezdtem tampont is használni(sok éve már annak is), azóta nem aggódok ilyeneken. De amúgy a betéttel sincs semmi gondom, otthonra többnyire betétet használok (libresse), éjszakára mindig.

Ha valahova mennem kell, akkor tampon (ob).

Vitázni meg nem hiszem, hogy kell ezen, mindenki azt használ, ami a legjobb neki.

2018. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettőt. Gyengébb napokon betétet mert minimális vérzés mellett kellemetlen számomra a tampon felhelyezése. A normál napokon pedig tampon, nem mozdul el, nem folyik szét, nyáron nem sülök bele.
2018. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
Betét. Tamponnal még évekkel ezelőtt próbálkoztam, de nem sikerült normálisan felrakni, szóval maradtam a betétnél.
2018. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

Tampon,éjszakára betét, de amúgy nagyon nem szeretem a betétet,rövidnadrágból ha úgy ülök kilátszik,csörög,zörög,elcsúszik minden mozdulatnál és mellette kifolyik a vér, és nem mellesleg nekem kényelmetlen is,de persze van akinek ez jön be.

A tamponnál az előbb felsoroltak közül egyik próbléma sem áll fent, és suliba cserélni is könyebb, mert kisebb.

2018. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Már nem rosszból, de ki az a gyökér, aki lepontozza a válaszokat? Ez csak egy egyszerű eldöntendő kérdés, hogyan lehet itt lepontozni bárkit is??
2018. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
45%

Csak betétet használok éjszakait (Libresse) még nappalra is. Igazából nem lenne rá szükség mert nem erős a vérzésem, sőt elég gyengusz legtöbbször, de nekem ez adja meg azt a biztonság érzetet amitől nem teher számomra a mensi. Szerintem ez azon múlik, h az ember lánya mennyire van tisztában a saját testével, illetve szán e arra elég időt, h megtapasztalja, hogy, milyen praktikákkal tudja megkönnyíteni a dolgát. Én rászántam az időt és energiát, mert tudtam azt, h ha tetszik, ha nem még néhány évtizedig menstruálni fogok. Ez tény. Viszont nem szeretném, h ez a havi egy hét, rányomja a bélyegét az életemre. Pont elég osztálytársamon láttam, h a havijuk rányomja a bélyegét a mindennapjaikra. Én nem akartam így járni ezért elébe mentem a dolgoknak.

15 évesen jött meg először, természetesen mint a legtöbb lány, én is betéteztem. Akkoriban én is hasonlóképp vélekedtem a betétről mint itt sokan. Ki nem állhattam. Rossz érzés volt nagyon. Na de miért?! Azért mert anyu a legócskább, de legalább nagyon olcsó pennyis betétet vette. Még szárnya sem volt, és nagyon vastag volt. Hál istennek akkor sem volt sok, így nem áztám át sosem, viszont, már 2 csepp után éreztem, h nyirkos, meleg, duzzad, elkezd nehezedni, ha már picit megszáradt a teteje, akkor ott ahol véf volt bekeményedett stb. Ez ment kb egy éven keresztül, amikor tök váratlanul megjött a suliban pisiliés után vettem észre, h rózsaszín a papír. Gyorsan hajtottam a bugyimba valamennyit aztán lementem az orvosi szobába, ahol a nővérkének elmondtam mi a helyzet adott 3 betétet, én meg siettem vissza a mosdóba. És itt következett az első olyan lökés a dologban, amitől rájöttem, h vannak azért lehetőségek a dologban. Ugyanis az történt, h amit az ápolónő adott betéteket teljesen más volt mint az eddigi. Ugyanis Allways-t kaptam ami már ránézésre is komolyabbnak tűnt. Pl volt neki szárnya. Azzal azért bénáztam egy picit először, de sikerült megoldani. Aztán mikor bent volt eleinte alig éreztem, h ott van, emlékszem paráztam is, h ott van e a helyén mert alig éreztem valamit azután a vastag szutyok betét után a bugyimban. Aztán mikor elkezdett belefolyni a cuccos már jobban éreztem, főleg h akkoriban még csak műanyagos allways volt és mivel a müanyag elég talapadós volt, így tök sokáig éreztem rajta azt a zselés trutyit. Egy-két óra elteltével már ez is elég kellemetlen érzés volt, de mivel még nem volt teli (és anyu azt mondta, akkor cseréljem, ha teli van) ezért türelmetlenül vártam, h kicseréljem. Tanítás után gondoltam kicserélem mielőtt elindulok, nehogy útközben legyen valami. Nem is volt semmi baj, még séta közben sem zavart a betét. Teljesen más volt mint az eddigiek, el is határoztam, h én azt az anyu félét biztos nem használom mégegyszer, így amkikor hazaértem, megfogtam a kis zsebpénzemet, és elmentem venni normális betétet. Az allways elég jónak tűnt abból baj nem lehet, így azt vettem meg. Innentől kezdve kezdtem el keresgélni a saját boldogulásomat, olyan értelemben, h nem hallgattam anyura, vagy másokra, hanem azt kezdtem keresni, h nekem hogy lesz a legjobb, legkönnyebb. Ez a kísérletezések kora volt, végigpróbáltam jónéhány betétet, voltak jobbak, rosszabbak, végül a Libresse mellett maradtam, az volt a legkényelmesebb, legpraktikusabb. Puha volt a teteje, nem zörgött annyira, jól megtartotta a folyadékot, ha leültem sem szivárgott vissza. Talán csak annyival volt gyengébb mint az allways, h lassabban szívta fel a cuccost, de mivel sosem véreztem erősen így nekem ez nem volt olyan fontos szempont. A rózsaszín libress pont jónak tünt, csak az volt a baj, h amikor nem tudtam nyugiban lenni, aggasztott, h baleset fog történni, mert aktív mozgás közben azért csak mocorgott valamennyit a betét. Sosem történt semmilyen balaeset, de folyton azon kattogtam. Így kitaláltam, h következőleg nagyobbat kell vennem. Így lett a világoskék Libresse. Ezt elég sokáig használtam, viszont közben volt egy kis kitérő:

11-edikes voltam rajtam kívül kb minden lány tamponozott. Nekem igazából sosem volt szimpi, nem is törődtem vele, de a barátnőim nagyon ráakartak venni, folyton szapulták a betétet, és dícsérték a tampont. Folyton viccelődtek azon, h én betétezem, állandóan azt sulykták, h égő, ciki, gáz h 11-edikben még betétet használok. Addig-addig magyaráztak, h beadtam a derekam, és vettem tampont. Következő mensinél azt használtam, nem jött be, de úgy voltam vele, h adjuk még meg neki az esélyt ne döntsünk elhamarkodottan. Így még 2 mensit tamponnal csináltam végig, de egyre rosszabb volt....


Itt ragadnám meg az alkalmat, h elmondjam miért nem akarok tampont használni:

Egyetlen pozitívumot tudok vele kapcsolatban elmondani: tényleg nem érezni semmit a vérzésből. Ennyi. Viszont amikor cserélni kellett ez a pozitívum egyből szertefoszlott. A használt tampont kiszedni ritka undorító volt. Kezdve azzal, h cuppant ahogy kihúztam, volt h jött utána még egy csomó vér is, aztán ahogy kihúztam a lendület a wc oldalához csapta aminek a helyén egy vérfolt maradt. Gusztustalan látvány volt az a megduzzadt, felpuhult rózsaszínes paca, ami valaha tampon volt. Ahogy tekertem be a wcpapírba szivárgott belőle az anyag. Fúj, még rágondolni is rossz. Aztán az új tampon felrakása közben tiszta maszatosak lettek az ujjaim,azok is, amikkel széthúztam az ajkakat, meg azok is amikkel feldugtam a tampont.

Aztán az sem tetszett, h nem látom közben, h mi a helyzet, és nem cserélhetem akkor amikor akarom, cssk ha már teli van. Ez nagyon zavart, mert szeretem kontroll alatt tartani a dolgokat, és ugye tamponnál ilyen nincs az csak ott van a helyén telik múlik az idő és amikor elkezdett szivárogni akkor lehetett cserélni. Viszont rohadtul idegesítő volt, h nem tudtam, h ez mikor következik be. Lehetett akár 2-4-8 óra múlva is, és ez eléggé nyomasztott, h vajon mi lehet a helyzet odent. (Betétnél mindig tudtam, h mi folyik odalent :D)

Amit még meg kell említsek, nagyon szörnyű látvány tárult elém a tükörből fürdés közben, ugyanis szerintem szörnyen idétlen látványt nyújtottam anyaszült meztelenül egy kék fonallal a lábam között. Nagyon kiábrándítólag hatott.

És végül soha előtte sem és utána sem voltak mensi alatt/előtt görcseim csak amikor tamponoztam.

Ezért aztán mindezek hatására valamint azért is mert én is egéyzségtelennek tartom a tampont hosszú távon, úgy döntöttem, h jó nekem az a betét. Ennek már 12 éve h történt és ezidőalatt tökéletesítettem a betét használatát olyan szintre, h az úszáson kívül bármit csinhatok, de olyan szinten, h még vívóversenyen is voltam mensi alatt (ahol ugye full fehérben vagyunk) sok csajszi azt momdta rá, merész vagyok. Én meg azt, h dehogy is, csak ismerem a testem és tudom mit és hogyan kell tennem ahhoz, h semmi baj ne legyen.

Az első, és legfontosabb szabály, minél sűrűbb csere. El kell felejteni, h ennyi meg annyi időközönként vagy azt, h teljesen megteljen! Nem! Akkor kell, ha úgy érzem. Amint kezdem magam egy picit is szarul érezni a mensim és/vagy a betétem miatt, amilyen hamar csak lehet kicserélem. Amúgy meg tök jól szokott esni egy tiszta, száraz betét érzete a régi után. Így legalább sosem érzem kellemetlenül magam, nincs rossz érzésem a betét miatt. Pedig már évek óta ráálltam az éjszakaira, ami hatalmas nagy, ami egyrészt ilyesztő picit, viszont amikor biliárdozás után azt látom, h bár elmkcorgott egy picit a betét, még így is az utolsó cseppig belement, nem pedig félre, akkor már nem is olyan ilyesztő, h akkora. :) Igazából szerintem ennyire egyszerűen megoldható, h ne legyen zavaró, h betét van alattam, h nagyon gyakran cserélgetni kell és nem azon kattogni, h mennyi betétet elhasználok. Sokan ezen akarnak spórolni, de szerintem ez butaság. Nekem a legtöbb betét amit elhasználtam a hét nap alatt az 3 csomag (60db) volt. Durván számolva az 3000Ft. Kíváncsi volnék van e valaki aki azt mondja, h nem ér meg neki ekkora összeget, h tisztának érezze magát, és jó legyen a közérzete mensi alatt betéttel is?! Én még a dupláját is kiadnám ért akár....

További ervek a betét mellett:

-akkor cserélem amikor akarom

-mindig látom, h mi a szitu

-sokkaminkább érzem, h tisztul a hüvely

-kevésbé körülményes, igényel körültekintést a csere (ki tudom úgy cserélni, h hozzá se kell h érjek a felületéhez kézzel.

-érezni mikor belefolyik, ezáltal kiszámíthatóbb az egész.

Nagyjából ennyi érv szól a betét mellett. Ezek mellett pedig különböző kis praktikákkal még lehet rajta finomítani: pl sokat számít, h milyen szorosan illeszkedik a betét a helyére minél kevesebb a hely a betét és a hüvelybemenet között annál kevésbé tud végigfolyni a betét tetején, esetlegesen mellé. Úgy oldom meg, h szorlsan a helyén maradjon, h fveszek mégegy bugyit, vagy egy passzos, vastag derékrészes harisnyát, ami jól szorosan a helyén tartja. Amúgy is inkább szoknyában és harisnyában járok szinte mindig, mensikor meg főleg, mert jobban szellőzöm szoknya alatt mint nadrágban, és a harisnya is nagyon hasznos ilyenkor.

Na de most viszont be kell fejeznem. Úgyérzem azért a lényeget leírtam, bocsi a regényért, de épp unatkoztam, és csak úgy jöttek a gondolatok, és emlékek egymás után.

2018. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Betét, de azóta mióta elterveztem, hogy kisbabát szeretnék. Addig meg csak tampon, még éjszaka is. Szülés óta is csak betét, valahogy ezt egészségesebbnek tartom.
2018. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!