Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálaton...

Első nőgyógyászati vizsgálaton, ennyi idősen mire számítsak?

Figyelt kérdés
26 vagyok és még nem voltam...tudom, hogy ez felelőtlenségnek hangzik, de panaszom nem volt, szexuális életet még nem éltem. Most is csak a férjemmel, akinek szintén én vagyok az első. Panaszom most sincs, csak lassan már babát tervezünk és így elég nevetséges, hogy még nem voltam. Magán rendelésre mennék, de nem tudom mennyi pénzzel készüljek, milyen vizsgálatot fog így mindenképpen elvégezni? Köszönöm!
2018. szept. 5. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Magánorvos honlapján általában fent van az ár. Gondolom ez város függő is, olyna 9000-15ezer között lehet vhol egy sima vizsgálat. Fura, hogy nem voltál még, én nekem is a barátom az első, de mikor elkezdtünk szexuális életet élni, azóta évente eljárok rákszűrésre
2018. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De mit tartalmaz a sima vizsgálat? Rákszűrés benne van, vagy azt javasolni fogja pluszban?

(Mi csak a házasság után kezdtük, tehát 1 éve van szexuális életem)

2018. szept. 5. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:

helyfüggő. balassagyarmaton rákszűrés 8.000ft, sima vizsgálat 5.000ft. én vinnék magammal egy 20ast, inkább legyen nálam, az a tuti.

a doki max mondja majd hogy hát illett volna már meglatogatni egy dokit... kiderulni biztos ki fog h nem voltál, mert megkerdezj h mikor volt utoljara rákszűrés.

ha van neki, valószínű hogy ultrahangot is csinál majd, mellette egy rákszűrés meg egy általános vizsgálat

2018. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3as vagyok

a sima vizsgálat a felnyul, korbetapogat, megnyomkodja közben a hasadat. a mensijeidet írd össze, mikor jött meg meddig tartott, azt szokták kérdezni. ill azt is, hogy mennyire erős milyen tünetek, panaszok vannak, mióta élsz szexuális életet, tampont v betétet használsz. hirtelen ezek jutottak eszembe az első nődoki látogatásomról.

2018. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ezeket nem kérdezte a dolki, bár szerintem nem is volt elég alapos. Megtapogat "belül", nekem ultrahangozott is, hogy minden a helyén van, aztán vesz egy kis mintát rákszűréshez, nekem nem kérdezte meg h akarok-e, szerintem ez alapból benne van
2018. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az orvosnak nem kell beszámolnod hogy most mentél el először szűrésre,ha felkészülsz,hogy mire számíts ne fogja észre venni hogy most mész először.Ha tudsz keress magán orvost,ha szégyenlősebb típus vagy akkor nőt.


Az orvosok többségénél ha magánba rendelnek van holnapjuk a neten,ahol a vizsgálatok és az árak is fent vannak(10-15.000 ft és megye függő)



Bemész az orvoshoz és beszélgetéssel fog indítani mikor mensturáltál először(hány évesen)és mikor jött meg utoljára,van panasz,milyen vizsgálatra jöttél(ugye van aki csak tablettát írat van aki csak rákszűrésre megy,más meg hüvelyi vagy hasi uh is szeretne)

Többség rákszűrésre megy.


Ha elbeszélgetettek akkor megkér hogy fáradj át a vizsgálóágyhoz,ott alul levetkőzöl.Bugyi,naci lekerül,zokni,boka fix marad.JObb hosszabb felsőbe menni,az takar.

Felfekszel a vizsgálóágyra,az ágy végén vannak lábtartók oda teszed a lábaid és fenékkel az ágy vége fele lecsúszol.


Orvos kesztyűt húz,benyúl 1-2 ujjal a hüvelybe(ez kellemetlen lehet,feszülő érzés lehet pici),közben a hasad nyomkodja.

Majd kihúzza az ujját a hüvelyedből,egy kacsa nevű eszközt becsúsztat,amit ki lehet nyitni,ezzel tágítja a hüvelyt és ezen keresztül benyúl egy pálcikával és kenetet vesz és végzett is a rákszűréssel,kiveszi a pálcikát,a kacsát és öltözhetsz is fel.

kb 10 perc az egész.

Van orvos aki emailen keresztül fog leletet küldeni,van aki postai úton és van akihez 2 hét múlva kell a leletért bemenni.

Általában ezt is elmondja vagy a honlapon szerepel nála.


Vizsgálat után van akinek pár napig pici vérzése van,tehát legyen tisztasági betét a bugyidba.

2018. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!