Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kesik a menstruaciom...

Ha kesik a menstruaciom elkezdhetk fogamzasgatlot szedni?

Figyelt kérdés

2 hete barnas kicsit vereses folyasom volt 4-5 napig.

Az orvos hormon zavarokra valamint a pattanasok ellen fogamzasgatlot irt fel.

De nem tudom ha az a par nap verzes menstruacionak szamit.

10 napja kellett volna megjojjon.Faj a hasam a hormon rendelenesseg miatt.

Tesztet csinaltam es negativ es amugyis vedekeztunk ovszerrel.

El szeretnem kezdeni mar a fogamzasgatlos kezelest..faj a hasam a progeszteron rendellenesseg miatt valamint a pattanasok miatt.

Vajon elkezdhetem most ha ugyse vagyok terhes?nyilvan fogunk tovabbra is ovszerrel vedekezni csak szeretnem ha vedre mar bealna rendesen a ciklusom es helyrejonne a hormon szintem.


2018. szept. 26. 10:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ha elkezdenem ma..megjonne a 21 nap szedes utan a 7 nap alatt
2018. szept. 26. 10:02
 2/8 anonim ***** válasza:

"Az orvos hormon zavarokra valamint a pattanasok ellen fogamzasgatlot irt fel."


Az orvosod egy jó nagy idióta!!! Rendszertelen ciklusra és hormonproblémára NEM megoldás a fogamzásgátló tabletta. Az ugyanis kikapcsolja a természetes ciklust, és egy 28 napos mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Innentől nem lesz sem peteérésed, sem menstruációd. A tüneteket gyönyörűen elfedi, de ez nem megoldás. Menj el endokrinológiára, és tegyék rendbe a hormonjaidat. A pattanásaiddal meg menj el kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz.


"szeretnem ha vedre mar bealna rendesen a ciklusom es helyrejonne a hormon szintem."


Fogamzásgátlótól egyik sem fog beállni vagy helyrejönni...

2018. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A borgyogyaszom javasolta a fogamzasgatlot.
2018. szept. 26. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva, nem, nem kezdheted el. A menstruáció az élénk piros vérzés, nem a barnázás. A barnázás a progeszteronhiánytól van.

Én a helyedben biztos nem szednék emiatt fogamzásgátlót, ugyanis, ahogy az első mondta, ez nem megoldás. Endokrinológus tud segíteni, plusz nem árthat ha te magad is utánanézel egy-két dolognak.

Ez persze nem most lesz neked szívás, hanem majd amikor gyereket akarsz és nézel, hogy miért nem tapad meg vagy miért nincs peteérésed. De mivel ez gondolom távoli terv maximum, így most annyira nem foglalkozol vele - pedig kéne.

2018. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor a bőrgyógyászat is egy igencsak felelőtlen orvos... Felelősségteljes doki nem ír fel ilyen komoly problémára fogamzásgátlót. Én a helyedben tuti nem kezdeném el, amit nincsenek rendben a hormonjaim.
2018. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy a progeszteron szintem fogja a fogamzasgatlo beallitani.
2018. szept. 26. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj endokrinológushoz, és állítsa be ő a progeszteron szintedet olyan gyógyszerrel, ami másra nincs hatással.
2018. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. A fogamzásgátló csupán elfedi a gondot, de nem hozza helyre. Ha egyszer abbahagyod majd a szedését, ugyanott leszel, ahol ma elindultál.
2018. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!