Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülésnél bennem felejtették...

Szülésnél bennem felejtették a méhlepény egy részét! Szerintetek perelhetek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 18:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mert amikor szülsz, azt a kórházban teszed, TB alapon ( még akkor is ha hálapénzt fizetsz) vagyis a kórházzal állsz egyfajta szerződéses jogviszonyban. EZ ahhoz hasonló, mint amikor valaki a munkájából kifolyólag okoz harmadik személynek kárt. Akkor is a munkáltatót perelheted, nem a ténylegesen kárt okozó munkavállalót. Ez az ún alkalmazottért való felelősség alapján történik. Az orvost az ilyen típusú perekben tanúként hallgatják meg. Ha neked adnak igazat és kártérítést kapsz, azt a kórház maximum leverheti az orvoson, de többnyire a felelősségbiztosítás terhére intézik. A mechanizmusnak ez a része azonban téged már nem érint.


És vitatkoznék azzal, hogy többnyire az orvosok nyernek ( bíróságon vagyok jogász, nálunk azért más a statisztika)Ha megalapozott a kereset, vagyis van kár, ok-okozati összefüggés a kár és a károkozó magatartás között, akkor azért megítélik. Csak ne legyen elrugaszkodott az összeg. A kár pedig lehet vagyoni ( annak összegét is bizonyítanod kell ) illetve nem vagyoni.

2010. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válszt. Mennyi az esélye, hogy megnyerem? Bár én azt szeretném elérni, hogy ne praktizálhasson egy ilyen orvos! De gondolom ezt úgysem fog sikerülni:-(
2010. jún. 25. 14:38
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehetetlen esélyeket latolgatni. Egyet tudnod kell: felperesként neked kell bizonyítani, ezért javaslom, keress meg egy betegjogi képviselőt, vagy még inkább egy orvosi műhibaperekre szakosodott ügyvédet, aki tud segíteni. Az elmondottak alapján van esélyed, de itt csak az egyik fél halgattatik meg, míg a bíróság előtt mindkettő. Én nem hagynám a helyedben tennék egy próbát. Viszont azt is tudnod kell, ha pervesztes vagy, minden perköltséget - beleértve az alperesét is- neked kell viselned. Fordított esetben a másik fél fizeti a te perköltségeidet is, így az ügyvédi költségeidet is. Hogy az orvos ne praktizálhasson? Nos ez más lapra tartozik. Ehhez büntetőítélet kell - ami nem azonos a polgárival vagyis a kártérítési perben születettel - és abban kell a foglakozástól eltiltás mellékbüntetést kiszabnia a bíróságnak, hogy ne praktizálhasson. Erre még én sem látok túl sok esélyt.
2010. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tegnap eg lett a trombofóliai eredményem, kiderült nincs genetikai hajlamom tehát nem kell egész életem végéig szúrni magam. Ez azt jelenti az embóliám a méhlepény bentfelejtése mellett alakult ki.
2010. júl. 1. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!