Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emlékeztek még a legelső...

Emlékeztek még a legelső szerelmetekre, akit tényleg szívetekből szerettetek? Arra az igazi szerelemre? Hogyan lett vége? Hogyan felejtették el? El lehet egyátalán felejteni? A helyzetem a következő.

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon szerelmes vagyok, hihetetlenül. Nehezen esek szerelembe, így a barátom előtt soha senkibe nem voltam szerelmes. Nehezen bízok meg valakiben, Neki mégis mindent elmondtam, megbíztam Benne. Ő a jobbik felem, nem tudok élni Nélküle. A kapcsolatunk korántsem problémamentes, sőt.. De tudom, hogy Ő igazán szeret, Ő az, aki képes egy időben megsiratni és megnevettetni. Ő az akiért minden reggel felkeltem, aki értelmet adott az életemnek. Szüleim azonban eltiltottak Tőle. Már egy hónapja Nélküle vagyok, de ez az egy hónap éveknek tűnt, minden nap annak a reményében fekszem le és kelek fel, hogy végre sikerül elfelejtenem, és túltennem magam Rajta. De nem megy. Nem tudom magam elképzelni más férfiakkal, nem vágyok más fiúk társaságára, új szerelemre, csak arra, hogy Vele lehessek. Kezdek beleőrülni.

Nem, semmiképp sem megoldható, hogy együtt legyünk, szüleim tiltása nagyon erős, véleményüket fenttartják.

Mivel szüleim tiltásában látok igazságot, tudom, hogy Ők csak jót akarnak, nem véletlenül tiltanak Tőle, ezért próbálom magam túltenni Rajta. Sikerülhet ez még valaha?


2011. máj. 14. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ovis korom óta folyamatosan szerelmes vagyok, szóval passzolom, bár ez nálam sokkal inkább vonzalom, bár ne lennék ilyen. Igazán mély érzéseim amit sosem fogok elfelejteni olyan egyszer volt. Minden egyes pillanatára emlékszem és bár nem most volt, a tárgyi emlékeit a mai napig eldugva tartom, hogy soha ki ne dobja véletlenül senki, pedig jelentéktelen dolgok, (cukrospapír és ilyesmik), nem tudom szeretem-e még,de elfelejteni sosem fogom. Jól meghülyített :)
2011. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ha annyira szerelmes lennél, nem hagynád, hogy holmi szülői tiltás meggátoljon.


Ha meg okkal tiltanak, akkor az a dolog téged is taszít.


Inkább ragaszkodásnak tűnik ez nekem és nem szerelemnek.

2011. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

igaza van a másodiknak

ha én szerelmes vagyok akkor maga az Isten sem tilthatna el az illetőtől :)


miért tiltanak el a szüleid ha szabad kérdeznem?

2011. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha az életedben ez az igazi szerelem akkor sosem fogod elfelejteni, itt az idő, hogy tégy a szerelemért, én nem tettem, hagytam, hogy tiltsanak, évek múlva sem felejtettem el, hozzá mentem egy szüleim szerint hozzám illőhöz, szerettem mint embert, hét évig éltem mellette, szültem neki egy gyereket, aztán nem bírtam tovább, sem a lelkem sem a testem nem akarta ezt az embert, mindent felrúgtam , fogtam a gyereket és összeálltunk az első szerelemmel, de így tönkre tettem egy férfit, a férjemet aki szeretett..és tönkre tettem egy másik családot az első szerelmem is elvált miattam..ott is volt már gyerek,..azóta eltelt tíz év, és együtt vagyunk..de ha újra kezdhetném akkor azonnal őt választottam volna minden tiltás ellenére is mert így két családot tettünk tönkre a boldogságunk miatt, a családom meg előbb utóbb belátta volna azt amit már azóta tudnak, hogy nem lett volna szabad tiltani..tégy a szerelemért.
2011. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó, hogy így bízol a szüleidben. De vannak dolgok, amit egy gyereknek a saját bőrén kell megtapasztalnia. És a szerelem/csalódás pont ezek közé tartozik.

Én emlékszem, mindegyik nagy szerelmemre, és nem is szeretném őket elfelejteni, valami miatt mindegyik fontos volt számomra és építettek rajtam emberileg. Így találtam meg a legjobbat, akihez férjhez is mentem :)

2011. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Most 21 vagyok. 15 évesen megismertem egy lányt, iszonyatosan megszerettem, annyira, hogy azt el se tudom mondani, sajnos (utólag visszagondolva leginkább az én hibámból) nem jöttünk össze, de nagyon sok időt töltöttünk együtt, jó barátságba voltunk. Azóta neki van már egy több éves kapcsolata. Most már van, hogy hónapokig nem találkozunk, ha véletlenül összefutunk beszélgetünk, de csak általános dolgokról. Lényeg, hogy azóta már eltelt 6 év, elég ritkán találkozunk, de akkor olyan mély érzelmeim voltak iránta amik azóta se múltak el, és szerintem nem is fognak. Nem azt mondom, hogy semmit nem csökkentek az érzelmek, mert annyira nem vagyok megőrülve érte mint 5-6 éve, de úgy hogy ne érdekeljen szerintem soha nem fogom elfelejteni. Neki mindig külön helye lesz a szívembe. Mai napig minden lányban őt keresem, azokat a tulajdonságokat, dolgokat...amiket anno benne megtaláltam.
2011. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát volt négy évig egy olyan plátói szerelmem, ami végigkísért az első kapcsolatom alatt is :D.. őt nagyon szerettem, csak ő engem nem.... négy év után végre sikerült egyet kirándulnunk, amikor is bevallotta, hogy sosem érdeklődőtt irántam, csak nem merte elmondani... ott abban a pillanatban éreztem, hogy jéggé fagy a szivem... éreztem, ahogy lassan, itt a szivem fölött egy jéghideg valami elárasztja a területet....


a mostani kedvesemet nagyon szeretem, de távol vagyunk egymástól, eléggé. Két ország választ szét minket, és nagyon nehezen éljük meg. Jelenleg egy hatalmas vita közepén vagyunk, és nem tudok vele kapcsolatot létesiteni normálisan, emiatt már kisebb elmebeteg tüneteim voltak (dühkitörés, hisztériásroham). Nagyon szeretem, mert ő az álmaim férfija, csak hát, a sors nem mindig úgy hozza a dolgokat, hogy békességben, csendességben elteljen. Fogalmam sincs, hogy itt ezt a problémát, hogy lehetne áthidalni, de én csak a szerelmünkben bízom, h minden nehézség ellenére továbbzökkenjünk, és folytassuk míg meg nem halunk.

2011. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, igen, emlékszem az első igazi szerelmemre.Engem is tiltottak volna, de végül kiharcoltam, hogy ne tegyék, pedig szerintem is igazuk volt.Nem felejtettem el, csakhogy a hetedik együtt töltött évfordulón olyan hányingert éreztem iránta, hogy azóta is ráz a hideg, ha az az ézés eszembe jut.Egyszerűen felnőttünk idő közben, ő nagyon más lett, persze az én elvárásaim is megváltoztak a partnerem irányába 26 évesen.Gyermeket terveztünk, már eljegyzés is volt, de megtudtam, hogy megcsal, mert többen mondták, hogy ne ragadjon le egy nőnél, és amiért nem voltam cérnavékony.Nem haragszom rá ezért, jól tette, de otthagytam.Hogy miért tette jól? Mert rávilágított, hogy évekig ragaszkodtunk ehhez az első igazi szöveghez, közben meg elromlott.Szépnek indult, de elmúlt.Verhettem évekig a fejem a falba, a családom, barátaim mind végignézték, aztán pezsgőt bontottak amikor vége lett:-))
2011. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vallási különbségek miatt tiltanak.. Ő szélsőséges iszlamista. És ez az a dolog, amiért kicsit én is tartok a kapcsolatól, és ebből már sok vitánk is volt, de már 2 éve szeretem, és nem tudom elképzelni, hogy valaha is bántana szándékosan. Szüleim azt mondják, hogy nem ismerem azt a vallást/kultúrát, de szerintem igen is ismerem annyira, hogy eldöntsem, szükségem van-e rá, vagy nincs, megéri-e nekem avagy nem. Sajnos nem tudok mit tenni, mivel ha szüleim azt mondják, hogy nem találkozhatunk, akkor nem tudunk, tudják, hogy mire vagyok képes, egyszer már majdnem megszöktem Vele. Nem hiszem, hogy mégegyszer lenne rá lehetőségem.. :(
2011. máj. 14. 15:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!