Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmúlhat candida fertőzés kb....

Elmúlhat candida fertőzés kb. másfél hónap alatt?

Figyelt kérdés
Október közepén nőgyógyászomtól pozitív candida leletet kaptam. Adott hüvelykúpot, szájon át szedendő gyógyszert (utóbbit partneremnek is be kellett szednie), és azt mondta, kövessem a candida diétát. Ezt a diétát olyan szenvedésként élem meg, hogy mostanra elegem lett belőle. Vettem egy drogériában Savvycheck candida tesztet és megcsináltam, negatív lett. Közben candida fertőzésre jellemző tüneteim egyáltalán nincsenek, teljesen jól érzem magam fizikailag. Meg lehet ezt magyarázni vagy valahol hiba van?

2018. nov. 28. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha folytatod a diétát, persze, hogy nincsenek tüneteid. Ha nem foglalkozol a dologgal, újra és újra ki fog újulni. A te döntésed, hogy szenvedsz a diétával, vagy szenvedsz a visszatérő fertőzéssel X időnként.
2018. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általában elég a szájon át szedhető antimikotikum hüvelykúppal és esetleg krémmel, és ha a partner is kezelve van, illetve a hüvelyflórát is megerősíted, akkor el kell múlnia. Sokszor visszatérő fertőzésnél szokták ajánlani a diétát, de egyszer-egyszer előforduló esetben felesleges, elvégre a candida normál körülmények között is jelen van a szervezetben.

Minden esetre a cukrok és más szénhidrátok csökkentése nem tesz rosszat, de elhagyni teljesen nem szabad, mert szervezetünk legfőbb energiaforrásai. Az orvosok véleménye is megoszlik, hogy mennyire tesz jót ez a diéta (nem régen olvastam egy cikket talán az ELTE honlapján, de sajnos most nem találom).

2018. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem fog elmúlni, ha nem tartot a diétát végig. Tapasztalatból mondom a legjobb ha sok probiotikumot szedsz a gombaölővel együtt 2-3 hónapig, és szigorú diéta plusz a vércukor és inzulinszinteket sem ártana megnézni. A diétát szerintem fél évig szükséges elég komolyan venni. Én akkor voltam a legjobban mikor már kb 1 hónapja szedtem nystatint és protexint nagy mennyiségben. Minden tünetem megszűnt (hullafáradtság, állandó kimerültség, depresszió, hangulatingadozások, bőrkiütések). A teszt lehet negatív mert már egy ideje szedtél antimikotikumot, de az addig hat amíg szeded. Pár hét és visszatér ha nem veszed komolyan.
2018. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!