Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek hány éves korotokba...

Nektek hány éves korotokba jött meg először? Szerintetek betét vagy tampon jobb?

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

13 évesen. Betéttel kezdtem, eleinte vacak volt, de pár alkalom után rájöttem, hogy használjam úgy a betétet, h ne legyen rossz érzésem miatta. És persze megkerestem a számomra legmegfelelőbb betétet, úgy, h rengeteget végigpróbálgattam közülük. Amikor meglett a befutó + kitapasztaltam különféle kis praktikákat, semmi bajom nem volt a betét használattal. Persze gimiben ciki volt betétet használni, főleg a népszerű lányok körében a tampon volt a menő, így én is rászántam magam, h kipróbáljam. 2 mensit csináltam végig tamponnal, de nem jött be egyáltalán, így vissza tértem a betéthez, és azóta is azt használom.


Egyébként, szerintem ezt mindenkinek magának kell eldönteni, h mit jobb használni. Sokan a tamponra esküsznek, kicsit kevesebben a betétre. Valaki mindkettőt használja, es valaki egyiket sem, hanem alternatív módon "kezeli" a vérzését. Neked kell majd tudnod, h neked mi a jobb!

Sok sikert, h mielőbb megtapasztald, mert ha kialakítod magadnak a kis praktikáidat mensid alatt, az hatalmas könnyebséget jelent majd azokon a napokon! Csak az a lényeg, h ne add fel a dolgot ha döcögősen megy az elején, mert elég összetett dolog ez, és szerintem ebbe érdemes energiát fektetni, mert ha sikerül kialakítani a dolgokat úgy, h ne legyen kellemetlen betétet hordani, onnantól kezdve tök más lesz az egész mensi hangulata. Ellenben sokan lerendezik annyival, h minden betét tök egyforma, és ugyanolyan vacak. Persze, lehet ezen duzzogni, meg útálni az egészet, viszont attól még ugyanúgy menstruálunk még hosszú évtizedekig, amit vagy úgy élünk meg, h maga a pokol az a pár nap, de akár úgy is meg lehet élni, mint bármelyik másik napot, csak ismerni kell hozzá a testünket, illetve az általunk használt betét jellemzőit, képességeit! (Pl azt is simán lehet a vérzés erősségéhez igazítani).

32/n

2019. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
10 évesen jött meg először. 12 évesen használtam először tampont. A tampon szerintem kènyelmesebb, de éjjelre inkább betétet használok.
2019. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dorci1999 ***** válasza:
Egy hónap híján 14 voltam mikor először megjött. Betétet használok inkább, de ritkán tampont is. Otthon és alváskor csak és kizárólag betétet. Szorosabb gatyát ha esetleg ilyenkor felvennék akkor mindenképp tampont használok.
2020. ápr. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ti menstruáció előtt probalgatatok a betéteket kivancsisagbol vagy felkészültsegbol?
2020. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!