Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet sterilizációt kérni...

Lehet sterilizációt kérni pszichiáteri szakvéleménnyel?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, tokofóbiás vagyok (rettegek a terhességnek és a szülésnek még a gondolatától is) és sosem akartam gyereket, szóval előbb-utóbb mindenképpen sterilizáltatni fogom magam. Nem tudom, a magyar törvények alól mennyire lehet kibújni, egyáltalán fizikális problémával, betegséggel engedik az elköttetést itthon?

2018. dec. 25. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb ha magánklinikán csináltatod.
2018. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem új de te tudod
2018. dec. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiában és Ausztriában nincs nagy herce-hurca, csináltasd meg ott. Még olcsóbban ki is jössz és nem kell várni sem.
2018. dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#1

Magánklinikára ugyanúgy vonatkoznak a jogszabályi előírások, tehát 3 gyerek vagy betöltött 40. életév alatt nem csinálják meg, csakorvosilagindokolt esetben.


Kérdező:

Elméletileg lehet, amennyiben a szakvéleményben egyértelműen leírásra kerül az, hogy

1. A jelenlegi állapodot nagymérvű életminőségromlást okoz, korlátoz a mindennapi életben, emberi kapcsolataidban/munkavállalásban

2. más módon (pl. szorongásoldó gyógyszerekkel) nem javítható az állapotod

3. a sterilizálás elvégzésétől nagy valószínűséggel várható az állapotjavulás

Sok jóval nem kecsegtetlek, szerintem évek, mire végigjárod az utat, addig kipróbálják a gyógyszereket, a pszichoterápiát stb. Én a helyedben inkább összeszedném a zsét, és kiugranék pl. Szlovákiába.

2018. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4.-nek.


HIVATALOSAN igen.

Valójában meg a pénz beszél!


Ha meg nem, akkor beülök a kocsiba és egy bécsi hosszú hétvégét tartok...

2018. dec. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

5#-ös:

Van pár ismerősöm, aki MEGPRÓBÁLTA magánklinikákon is, és elhajtották a fenébe a pénzükkel együtt, angliában, illetve ketten szlovákiában csináltatták meg, van, aki kivárja azt a pár évet 40-ig.

Nem állítom, hogy lehetetlen (elvégre az eutanázia is megoldható...) - csak éppen kevés rá a kérdező esélye.

2018. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még csak 24 vagyok, nem szeretném kivárni :D köszi mindenkinek, marad Szlovákia
2018. dec. 26. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!