Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent, ha a rákszűrésen...

Mit jelent, ha a rákszűrésen kóros hámelváltozást találnak, ismeretlen okból? Valami atypusos sejtek, nem meghatározható okból. Emellett bacit is találtak, illetve gyulladást.

Figyelt kérdés
Most kaptam kézhez a rákszűrésem eredményét, ahol a fentieket találták. Orvosom csak annyit mondott, hogy vissza kell mennem januárban, HPV tesztet csináltatni, s a kezembe nyomott egy 8000-res csekket.. Hiába akartam kérdezni, hogy ez mit jelent, leverte rólam a sort; gyulladásra se írt fel semmit, holott hónapok óta kisebb megszakításokkal folyásom, s alhasi fájdalmaim vannak. Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 25. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem gyulladás. Válts orvost, ha nem hajlandó foglalkozni veled.
2018. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menjél be az Országos Onkológiai Intézetbe, a Kék golyó utcából láthatod, de most a Ráth György utca felől lehet bemenni. Nem tudom, melyik osztályra kellene menned, de beszélj a nővérekkel.
2018. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló eredményem volt,kóros hámelváltozás,atípusos sejtek nem meghatározható okokból. Az orvosom azt mondta,hogy nem kell aggódni,ez nem rákmegelőző állapotot jelent,lehetséges,hogy hpv fertőzést kaphattam,amelynek bizonyos törzseit az immunrendszer is legyőz,ezért meg kell ismételni a citologiát és egy hpv tipizálás szükséges. Engem megnyugtatott az orvosom,hogy nem kell a legrosszabbra gondolni,gyulladás is okozhat ilyen citológiai eredményt,úgyhogy szerintem neked sem kell kétségbeesned. Ha nem bízol a jelenlegi orvosodban,nyugodtan keress másikat aki normálisan áll hozzád és a problémáidhoz.
2018. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már picit régi a kérdésem, de gondoltam, jelentkezek. Áprilisban már HSIL gyanú jött ki, kértem Cintec tesztet, ami pozitív lett, két hete műtöttek(súlyos cervicalis displasya lett a diagnózis, amivel beutaltak), várom a szövettan eredményét. Én is bíztam benne, annak ellenére, hogy az első citó után a gyulladást se kezelte, pedig direkt írta a citológus megjegyzésbe. Ha nem kértem volna a cintec-et, akkor ki se derül, hogy baj van, s műteni kell :( A műtét borzasztó volt, két héttel utána vagyok, de nem érzem valami fényesen magam, pedig elvileg kis műtét.. Most váltok dokit, vissza nem megyek az eddigi dokimhoz, több dolog miatt megrendült a bizalom.
2019. júl. 22. 10:57
 5/5 A kérdező kommentje:
S köszönöm az eddigi válaszokat :) Akit érint a téma, biztatom, hogy időben kérjen HPV tipizálást, s Cintec-et, még ha nem is nagy az elváltozás, mert nagyon sok idő el tud menni, amire kiderül a baj.
2019. júl. 22. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!