Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bikinivonal borotválás után...

Bikinivonal borotválás után mindig begyullad és kiüt az érintett felület, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudnátok valami megoldást illetve krémet ajánlani? Borotvahabot már használtam, azzal sem lett jobb, illetve minőségi a minőségi borotva sem megoldás. Jelenleg a bepanthen kenőcsön gondolkozom. Van már tapasztalata valakinek?
2019. jan. 3. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne borotváld, nem bírja bőröd. Próbálj más megoldást rá, de lehet csak egy hajnyíró géppel 0-ra nyírni.

Igaz ha azt akarod hogy mindíg sima legyen , akkor sűrűn lekell vágni.

2019. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is hasonló problémám volt - borotvából nekem az elektromos borotva használata lett a megoldás, semmilyen krém nem segített. Illetve a gyantázást javaslom még, szerintem sokkal kényelmesebb hosszú távon..
2019. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen irányba húzod a borotvát? Hányszor? És mikor borotválsz, úgy értem megfelelően elő van készítve a bőr hozzá?

Az enyém is kipattog ha szőr növekedésével ellentétes irányba húzom, de ha megegyezőbe esetleg oldal irányból akkor soha. A másik az, hogy a zuhanyzás legvégén borotválok. Utána nem is igazán kell kezelni semmivel.

A bepanthen erre egyébként nem fog használni. Eleve hámosító és nem gyulladáscsökkentő, de cserébe nagyon zsíros, tehát ha frissen borotvált területre teszed akkor jó eséllyel mégjobban begyullad.

2019. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előtte a bőr fertőtlenítése

Minden borotválkozáshoz új borotva

Egyszer húzd csak le, ezért is jó ha új, mert éles

Szőrnövekedéssel egy irányban borotválni


Ezeket még kipróbálhatod, de simán lehet, hogy egyszerűen csak nem bírja a bőröd. Akkor gyanta vagy végleges szőrtelenítés. A bepanthen szerintem sem igen fog ezen segíteni.

2019. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!