Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » (16/L) Hogyan hozzam vissza a...

(16/L) Hogyan hozzam vissza a menstruációm természetes módon és mi lehet a kimaradás oka?

Figyelt kérdés
Körülbelül május óta vagyok vegetáriánus,azóta küzdök menstruációs zavarokkal (augusztustól egészen októberig nem volt).Amikor nőgyógyásznál voltam,az orvos azt mondta,hogy valószínűleg az életmódváltás az oka és felírt egy gyógyszert,ami abban a hónapban meg is hozta.Novemberben átváltottam vegánra és azóta szintén nem jött meg.Kimaradhat-e a menstruációm a váltás miatt-miből egyek többet,hogy vissza tudjam állítani a ciklusomat és mire érdemes még odafigyeljem?(vagy esetleg szóba jöhet-e vashiány meg ilyenek)

2019. jan. 27. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Egyél rendesen babám, mert a végén nem lehet majd gyereked.
2019. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Megkérdezhetem hogy HOGYAN étkezel vegánul? Tehát mit eszel kb?

Mert az elmaradás oka nem lehet a vegán életmód, HA normálisan csinálod. Ha agyatlanul, úgy hogy alultáplált vagy vagy minőségileg éhezel (nem juttatsz be elég ásványi anyagot, vitamint pl.), akkor az életmódod az oka. De ez egy mindenevő étrenden is ugyanúgy előfordul, csak elég butának kell hozzá lenni.

Üdv, egy 2 gyerekes vegán anyuka.

2019. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogytál is? A menzesz elmaradhat túl alacsony testzsírszázalék miatt is. Ha túl sovány vagy, és nem tudsz a jelenlegi étrendeden elég kalóriát és fehérjét bevinni, akkor érdemes lenne visszatérned a vegyes étrendhez.
2019. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A növényi fehérjék nem teljes értékűek. Ha semmiképp nem akarsz állati fehérjét enni, legalább kombináld a gabonaféléket hüvelyesekkel és magvakkal.

A fogyás is lehet az oka.

Esetleg próbáld ki az Aviva tornát, az rendbeteszi a ciklust, de a teljesértékű fehérjékre is szükség van.

2019. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!